AnTuTu: „Toto je 10 najvýkonnejších smartfónov strednej triedy dostupných na globálnom trhu!”

AnTuTu odhaľuje TOP modely naprieč jednotlivými kategóriami smartfónov dostupných na globálnom trhu.

Asus Rog Phone 2
Zdroj: ASUS

Zatiaľ čo väčšina rebríčkov sa pozerá len na tie „naj“ zariadenia, tak AnTuTu venovalo extra pozornosti aj smartfónom z kategórie strednej triedy. 

Honor ovládol rebríček najvýkonnejších smartfónov strednej triedy

Spoločnosť niekoľko dní dozadu zverejnila zoznam smartfónov s priaznivejšou cenou, ktoré sú dostupné na globálnom trhu. Ako môžete vidieť nižšie, tak na vrchol tohto rebríčka sa dostal smartfónov Honor 30, ktorý je poháňaný procesorom Kirin 985. Mimochodom, ide vôbec o prvýkrát, kedy sa smartfón spoločnosti Honor dostal na vrchol tohto rebríčka. Zároveň ide aj o jediného zástupcu spoločnosti v tomto rebríčku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najviac zástupcov, ako môžete vidieť, má spoločnosť Xiaomi spolu s dcérskou značkou Redmi. Vôbec tým „naj“ smartfónov v tejto cenovej kategórii z kuchyne Xiaomi je zariadenia Redmi 10X 5G, ktoré je poháňané procesorom Dimensity 820. Zároveň treba dodať, že ide o jediný smartfón Xiaomi, ktorý ako tak „drží výkonnostný dych“ so zariadením Honor, či so smartfónom Huawei nova 7, ktorý je druhým najvýkonnejším modelom v tejto kategórii zariadení. Následne už s výraznejším prepadom nasledujú smartfóny ako Mi 10 Lite 5G, Mi 10i a ďalšie. Rebríček desiatich najvýkonnejších modelov smartfónov strednej triedy uzatvára zariadenie Redmi Note 8 Pro s výsledkom 292-tisíc bodov.

AnTuTu_rebricek najvykonnejsich modelov smartfonov_januar 2021
Zdroj: AnTuTu

Ako dopadla kategória vlajkových smartfónov? Mi 11 dominuje

V prípade vlajkových smartfónov na čelo rebríčku sa postavilo zariadenie Mi 11, ktoré dosiahlo cez 700-tisíc bodov. Xiaomi má v rebríčku už len jedného ďalšieho zástupcu, je ním model Mi 10 T Pro 5G, ktorý uzatvára tento rebríček. Medzi TOP modelmi nájdeme ešte smartfóny ako Mate 40 Pro, Galaxy S21 Ultra 5G, či OnePlus 8 Pro. Kompletný rebríček si môžete pozrieť nižšie. 

AnTuTu_najvykonnejsie zariadenia ja august 2020_high-end smartfony
Zdroj: AnTuTu

Mimochodom, v oboch prípadoch ide o rebríček platný k 31. januáru 2021 a rovnako treba dodať, že na to, aby zariadenie bolo zaradené do vyhodnotenia, tak muselo byť aspoň 1-tisíckrát testovaným. Rovnako treba povedať, že nejde o najvyššie dosiahnuté skóre, ale o priemerný výsledok zo všetkých testovaní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre