Najväčší hit a hoax internetu dnešných dní – „anti 5G USB kľúč“ za 375 eur

Myslíte si, že ste videli naozaj všetko? Nad touto "skvelou" novinkou, ktorá má zabrániť šíreniu 5G sietí, sa vám jednoducho pozastaví rozum

5gbioshield usb kluc
Zdroj: BBC

Čo by to bolo za dobu, keby sa na internete každý deň neobjavovali nové hoaxy a nezmyselné produkty, ktorých jediným cieľom je z nie tak zbehlých ľudí dostať čo najväčší obnos peňazí? Najnovším hitom internetu, respektíve zatiaľ hitom internetu iba v Spojenom kráľovstve (dúfajme) je „špeciálne“ zariadenie, ktoré má majiteľov ochrániť pred „nebezpečnými“ 5G sieťami, čo je už na prvý pohľad úplný nezmysel. Bližšie detaily vás však zarazia ešte viac.

Obyčajný 128 MB USB kľúč s rekordne vysokou cenou

Ako upozorňuje zahraničné BBC vo svojom nedávnom príspevku, britskí úradníci a policajné tímy v Londýne robia všetko preto, aby v dohľadnej dobe dokázali z internetu odstrániť podozrivý web spoločnosti BioShield, ktorá stojí za najnovšou internetovou senzáciou. Táto spoločnosť totižto na svojich webových stránkach ponúka špeciálne 5GBioShield USB zariadenie, ktoré ochráni majiteľa, ale celú jeho rodinu pred 5G sieťou. Toto „špeciálne zariadenie“ údajne disponuje revolučným holografickým kvantovým katalyzátorom, ktorý odvracia účinky 5G sietí. Pochopiteľne, po hlbšom rozobratí zariadenia nejde o nič iné, ako o vyčačkané USB úložisko s chabou pamäťou iba 128 MB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vytvorenie takéhoto zariadenia internetovými špekulantmi sa dalo skôr či neskôr očakávať. Nikto však zrejme neočakával, že výrobcovia tohto podvodného produktu prídu s cenovkou až 375 eur, čo môže v „presvedčených“ ľuďoch vyvolávať dojem, že ide o naozaj účinné a drahé zariadenie a nejedná sa o lacný „šmejd“.

Výrobca si za svojou cenovkou stojí

Britské BBC ihneď po odhalení zariadenia kontaktovalo aj samotného výrobcu, ktorého hovorkyňa prišla so zaujímavou odpoveďou na to, prečo je falošný anti-5G kľúč taký drahý, keďže výrobné náklady sú zhruba na úrovni 5 eur.

„Disponujeme veľkým množstvom technických informácií, s množstvom spätného historického výskumu,“ uviedla Anna Grochowalska. „Pokiaľ ide o analýzu nákladov, ktorú vypracoval váš výskum, som presvedčená, že nedostatok podrobných informácií vás neprivedie k presnému výpočtu našich nákladov a výrobných nákladov vrátane nákladov na duševné vlastníctvo, a tak ďalej. „

Zariadeniu uveril aj vysokopostavený úradník

Najväčším paradoxom však je, že vyššie uvedenému nezmyslu podľahol naozaj vysokopostavený úradník, respektíve externý člen poradného výboru pre 5G v meste Glastonbury, Tony Hall. Ten vo svojej nedávnej správe uviedol, že „toto zariadenie používame a považujeme ho za užitočné“, pričom nezabudol dodať, že „z neba padajú vtáky pri zapnutom 5G,“ ako aj to, že „ľudia krvácajú z nosa a zvyšuje sa počet samovrážd.“ Na záver iba dodáme, že všetky tieto výroky boli už v minulosti vyvrátené a ide o vymyslené falošné správy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre