BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous dávajú zabrať aj bieloruskej IT infraštruktúre. Hlásia ďalší úspešný kybernetický útok

Hackeri z Anonymous narúšajú riadny chod bieloruských vládnych stránok.

Hackerský kolektív Anonymous krátko potom, ako Rusko napadlo Ukrajinu, vyhlásilo Putinovmu režimu vojnu s cieľom, aby pomohli nášmu východnému susedovi na kybernetickom fronte. Od vypuknutia vojny ubehlo už viac ako 100 dní a hackeri aj naďalej aktívne pomáhajú Ukrajincom.

Anonymous teraz hlásia, že sa im podarilo narušiť riadny chod jednej z vládnych stránok. Pre tých, ktorí nevedia, tak Bielorusko je spojencov Putinovho režimu. Hackeri prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámili, že sa im najnovšie podarilo znefunkčniť stránku miestneho ministerstva vnútra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dobrý deň bieloruské ministerstvo vnútra.

mvd.gov.by | Tango Down

Keď sa naučíte, ako sa chovať ku svojim obyvateľom, možno nájdete vaše ministerstvo otvorené, ale pokiaľ sa tak stane, budeme ho držať zatvorené.

My sme Anonymous,

Neodpúšťame, nezabúdame.“, píše hackerská bunka Spid3r v príspevku nižšie.

Stránka ministerstva je do týchto chvíľ nefunkčnou.

Tento útok prišiel len pár dní potom, ako hackeri narušili riadny chod ďalších vládnych stránok vrátane webovej stránky ministerstva školstva, ministerstva komunikácií, ministerstva spravodlivosti, Národného centra pre právne informácie, Štátneho colného výboru a Štátneho výboru.

Hackeri útoky na bieloruskú IT infraštruktúru odôvodňujú tým, že bieloruský režim podporuje Rusko, čím prispieva k eskalácii vojenského konfliktu u nášho východného suseda.

V súvislosti s kybernetickými útokmi na Bielorusko nám nedovolí nespomenúť útoky na miestnu železničnú sieť, ktorú využívajú Rusi za účelom transportu vojenskej techniky ku hraniciam s Ukrajinou. Za opakujúcimi útokmi stoja hackeri, ktorí si hovoria bieloruskí kyberpartizáni. Ide o hackerov, ktorí narúšajú transport vojenskej techniky, ktorá smeruje na Ukrajinu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close