Android pôvodne nemal byť operačným systémom pre smartfóny, ale úplne pre iný druh zariadení

Operačný systém Android nebol pôvodne vyvíjaný pre smartfóny, ale pre úplne iný druh zariadení. Rozhodnutie o zmeny účelu prišlo po zmenách na trhu.

android-3979307_960_720
Zdroj: Pixabay.com (dassel)

Keď sa povie Android, tak mnohým z nás sa spojí tento pojem so smartfónmi. Paradoxom však je, že pôvodne nebol vôbec vyvíjaný pre mobilné telefóny, ale úplne pre iný druh zariadení. Na tému upozorňuje portál Teschpot.com.

Zakladateľ spoločnosti Android Inc., Andy Rubin, povedal, že Android bol pôvodne navrhnutý pre chytré kamery, a  nie pre smartfóny. Účel vyvíjaného softwaru bol zmenený potom, ako si spoločnosť uvedomila, že trh s digitálnymi fotoaparátmi je na ústupe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Andy Rubin, ktorý stojí za zrodom operačného systému ho predal spoločnosti Google v  roku 2005 za neznámu cenu. Odhaduje sa však, že spoločnosť Google za operačný systém zaplatila 50 miliónov dolárov. Len pre zaujímavosť, Google v  tom roku mal na akvizície firiem rozpočet len 130 miliónov dolárov.  Operačný systém Android bol následne oficiálne predstavený v  roku 2007  a rok na to bol predstavený aj prvý Android smartfón. Predstavila ho spoločnosť HTC a jednalo sa o model T-Mobile G1.

T-Mobile G1
Zdroj: spinfold.com

Mimochodom, po odkúpení operačného systému Android, Andy Rubin nastúpil do spoločnosti Google ako viceprezident spoločnosti pre mobilný a  digitálny trh. Na tejto pozícii pracoval do roku 2013, následne ďalší rok zastával rôzne pracovné pozíie. V októbri 2014 zo spoločnosti Google odišiel, aby začal pracovať na hardwarových startupoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre