ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 by vďaka tejto novej funkcii mohol ušetriť nemalé miesto v úložisku!

Prvé informácie a zdrojové kódy pripravovaného operačného systému Android 12 odhaľujú príchod novej funkcie.

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Google plánuje už v nasledujúcich mesiacoch vydať prvú vývojársku verziu mobilného operačného systému Android 12. I keď do predstavenia prvej vývojárskej verzie zostáva ešte niekoľko týždňov, už dnes sa dozvedáme prvé informácie, ktoré určite stoja za pozornosť.

Android 12 je už za rohom

Ako nedávno informoval zahraničný technologický portál XDA-Developers.com, po bližšom pohľade na zdrojové kódy a informácie zverejnené v projekte Android Open Source Project (AOSP) bola odhalená pripravovaná funkcia hibernácie aplikácií, ktorá by sa mala objaviť v novom Androide 12. Popis funkcie je pomerne stručný, no aspoň čiastočne napovedá, ako by mohla budúca funkcia fungovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android 12 hibernacia aplikacii
Zdroj: XDA-Developers

Funkcia by mala pracovať na princípe hibernácie jednotlivých aplikácií, ktoré systém označí za nevyužívané. Automaticky by tak malo dôjsť ku optimalizácii úložného priestoru v zariadení. Aktuálne však nie je známe, akým spôsobom sa bude úložný priestor optimalizovať. Povráva sa o možnosti kompresii na súbor APK a ďalších súvisiacich súborov. Týmto spôsobom by sa nepoužívané aplikácie čiastočne odložili do úložiska, no v o čosi menšej podobe, čo by mohlo uvoľniť interný úložný priestor v danom zariadení.

Rýchlejšie aktualizovanie kľúčových služieb

Ďalšou novinkou v rámci nového Androidu 12 má byť ešte väčšiu podpora inštalovania aktualizácií prostredníctvom obchodu Google Play. Vývojári už túto možnosť využívajú na aktualizáciu viacerých systémových služieb už v aktuálnej verzii Android 11. Nový systém aktualizovania cez obchod Google Play by však mohol umožniť inštaláciu bezpečnostných aktualizácii či vylepšovanie niektorých funkcií a to aj bez nutnosti čakania na novú veľkú systémovú aktualizáciu. Takýto spôsob aktualizovania by teda znamenal omnoho rýchlejšie a viac menej nepostrehnuteľné aktualizovanie, čo by určite uvítala väčšina používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close