Xiaomi

Ambientné podsvietenie v Xiaomi a Redmi telefónoch s MIUI nadstavbou dostane nové možnosti prispôsobenia

Ambientné podsvietenie v smartfónoch Xiaomi a Redmi s nadstavbou MIUI 10 dostane už čoskoro nové možnosti prispôsobenia.

Xiaomi a  Redmi smartfóny s nadstavbou MIUI by mali čoskoro dostať nové možnosti prispôsobenia funkcie Always-On Displeja, resp. Ambientného podsvietenia . Informuje o tom portál xda-developers.com.

Základnou podmienkou, aby ste mohli využívať ambientné funkcie je typ obrazovky AMOLED. A to z dôvodu, že AMOLED panel využíva inú technológiu na zobrazovanie pixelov, ako LCD displeje, ktoré na zobrazovanie obsahu využívajú podsvecovanie všetkých pixelov, vrátane čiernych čo spotrebúva veľké množstvo energie. V prípade AMOLED panelov sú aktívne len pixely, ktoré tvoria obraz/text na displeji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pribudnú nové možnosti prispôsobenia ambientného podsvietenia

Portál píše, že používatelia budú mať po novom možnosť väčšieho prispôsobenia ambientného podsvietenia. Aktuálne si môžu používatelia smartfónom  vybrať zo  16 predpripravených vzhľadov, avšak bez možnosti ďalšej úpravy. A práve chýbajúce možnosti prispôsobenia vzhľadu by mali pribudnúť v krátkej budúcnosti.

Aktuálne je dostupná aplikácia k stiahnutiu v  BETA verzii, ktorá sprístupňuje možnosti prispôsobenia ambientnej obrazovky. Dostupná ja na serveroch apkmirror (pozn. redakcie: inštalácia aplikácie je len na vlastné riziko).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close