AKTUÁLNE: Veľký operátor hlási novú kampaň internetových podvodníkov. Túto SMS správu ignorujte, ide o podvod!

Internetoví podvodníci neustále skúšajú nové spôsoby, ako sa obohatiť na úkor nevinných ľudí. Tentokrát sú v ohrození zákazníci jedného z najväčších mobilných operátorov.

Aktualna tema_uvodny obrazok
Zdroj: Vosveteit.sk

Internetoví podvodníci neustále hľadajú nové spôsoby, ako sa obohatiť na úkor nevinných ľudí. Len pár dní dozadu sme upozorňovali, že telefóny Slovákov zaplavujú podvodné hovory, ktorých cieľom je získať citlivé údaje z platobných kariet. Útočníci v tomto prípade prišli s príbehom, že váš bankový účet bude zablokovaný z dôvodu podozrivých transakcií.

Neubehlo riadne ani niekoľko dní od posledného podvodu, a dnes tu máme nový.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozor na tieto SMS správy. Nie sú od operátora!

Najnovšie mobilný operátor 4ka hlási, že zákazníci ich spoločnosti sú cieľom najnovšieho SMS podvodu. Operátor na sociálnej sieti zverejnil príspevok, v ktorom hovorí, že zaevidovali masívnu kampaň útočníkov, ktorej cieľom je odcudzenie platobných informácií z bankových kariet.

4ka hovorí, že útočníci sa snažia v ľuďoch vyvolať paniku tým, že má dôjsť k zablokovaniu ich SIM karty. Následne vyzývajú potenciálnu obeť, aby overila svoje mobilné číslo.

„Internetoví podvodníci opäť útočia na Štvorkárov. Teraz je ich zbraňou SMSka z cudzieho čísla vydávajúca sa za oficiálnu správu od 4ky o zablokovaní karty. Prosím, neklikajte na pofidérne odkazy v SMSkách a nedôverujte neznámym číslam. Zachovajte zvýšenú opatrnosť.“, približuje modus operandi útočníkov operátor.

V SMS správe je prítomný aj odkaz, ktorý vás zavedie na falošnú webovú stránku, ktorá vyzerá ako webová stránka operátora. Útočník v ďalšom kroku na webovej stránke žiada vyplnenie citlivých údajov vrátane informácií z platobnej karty. Ako ale zadáte tieto údaje, tak útočníkovi nestojí nič v ceste, aby vám vybielil účet.

Ak vám prišla táto (alebo obdobná) správa, tak najlepšie čo môžete spraviť, je ju ignorovať a nahlásiť ju ako spam. Ak ale predsa len kliknete na odkaz, tak sa pozrite na URL adresu webstránky, na ktorú ste sa dostali a vždy si overte doménu, či ide skutočne o web operátora.

„Pre bezpečné dobitie kreditu alebo nákup eSIM dbajte na to, že sa nachádzate na doméne 4ka.sk alebo kontaktujte Zákaznícku linku 950.“ , dopĺňa operátor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre