Návody

Pozrite sa, ako môžete odrezať Google od prístupu k polohe vášho Android smartfónu

Nestačí len obmedziť aplikáciám prístup k funkcii GPS.

Dáta, dáta a ešte raz dáta. Ide o komoditu, ktorá je čoraz cennejšou a naše telefóny sú studnicou týchto informácií. Nedávno sme vám ukázali, ako môžete odhaliť sledovače, ktoré vás monitorujú cez smartfón, ako aj to, ako im môžete vystaviť červenú. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšie užitočné nastavenia, ktoré súvisia so sledovaním polohy vášho smartfónu spoločnosťou Google.

Google má širokú škálu aplikácií, ktoré mnohí z nás používajú na dennej báze. Môže ísť napríklad o prehliadač Chrome, e-mailový klient Gmail, vyhľadávač Google, a podobne. Tých aplikácií je vskutku neúrekom a mnohé z nich pristupujú k rôznym dátam vrátane polohy. My si dnes nižšie ukážeme, ako im môžete obmedziť prístup k sledovaniu polohy zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako deaktivovať prístup aplikácií k Polohe zariadenia

Deaktivácia prístupu aplikácií k GPS je vcelku jednoduchá a na prvý pohľad sa môže zdať, že nič viac netreba robiť. Nie je tomu celkom tak. Začneme však najprv samotnou deaktiváciou povolenia prístupu k funkcii GPS. K týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako si otvoríte Nastavenia vášho smartfónu a potom otvorte sekciu Aplikácie a následne otvorte položku Povolenia.

Potom uvidíte oprávnenia, ku ktorým pristupujú aplikácie vo vašom smartfóne. Kliknite na položku Poloha a následne vyberte aplikácie, ktorým chcete odobrať funkciu prístupu k polohe. Do pozornosti vám dávame, že pri aplikáciách viete zvoliť i možnosť, že aplikácie budú pristupovať k polohe zariadenia len v prípade, ak budú aktívne používané.

Pozor, s nastaveniami sme ešte neskončili!

Mohlo by sa zdať, že spôsobom vyššie obmedzíme spoločnosti Google pristupovať k našej polohe. Pravdou je, že nie, neobmedzíme, len o niečo málo sťažíme. Otvorte si opäť Nastavenia vášho smartfónu a vyhľadajte sekciu Google. Potom, ako ju otvoríte, tak zvoľte možnosť Správa účtu. Následne sa vo vrchnej ponuke menu, presuňte na kartu Údaje a ochrana súkromia.

V poslednom kroku vypnite na karte Údaje o ochrane súkromia spoločnosti Google možnosť pristupovať k Histórii o polohe, ale i k monitorovaniu aktivity na internete a v aplikáciách. Bez vypnutia týchto dvoch nastavení, Google bude aj naďalej schopný monitorovať vašu polohu.

Pevne veríme, že tip na obmedzenie sledovania polohy vášho smartfónu, a teda i vás, bol pre vás zaujímavým.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close