ANDROIDSpravodajstvo

Aktualizácie systému Android budú o niečo rýchlejšie: Spôsob aktualizácií sa po novom zmení!

Smartfóny so systémom Android budeme vedieť aktualizovať až o tretinu rýchlejšie. Google zapracoval na novom systéme aktualizácií.

Operačný systém Android dnes nájdeme približne v 80% všetkých smartfónov na trhu. Práve systém od Googlu si získal medzi používateľmi dostatočnú dôveru k tomu, aby sa stal suverénnym víťazom na trhu medzi operačnými systémami. Okrem toho že je jednoduchý na používanie, prináša so sebou aj veľa možností prispôsobenia smartfónu, čo používateľom vyhovuje. Aj tento systém so sebou prináša pravidelné aktualizácie, ktoré v ideálnom prípade prichádzajú každý mesiac a ponúkajú nám vyššie zabezpečenie. Komunita Xiaomiui nás však teraz informuje o tom, že aktualizácie našich smartfónov budú vedieť byť výrazne rýchlejšie. Používanie Androidov tak bude opäť o niečo komfortnejšie, vychádza z najnovších informácií.

Aktualizácia Android smartfónov bude ešte rýchlejšia

Ak vlastníte telefón s operačným systémom Android novšej verzie, pravdepodobne ste si všimli, že aktualizácie systému nám už nezaberajú toľko času. Dôvodom je to, že od verzie Androidu 12 Google preferuje aktualizácie, ktoré využívajú systém A/B, teda rozdelenie zariadenia ako keby na dve časti. V jednej časti pritom môžeme pracovať a nevšímať si to, že sa nám aktualizuje. V druhej časti zasa prebehne aktualizácia, ktorá pobeží na pozadí a nás nebude zdržiavať v práci.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 13_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Po aktualizácii systému je pre nás nutné už len reštartovať zariadenie. Takýto systém spoločnosť Google predstavila ešte pri systéme Android 7 Nougat, no až v neskorších verziách sa začal reálne využívať. Po novom však verzia Androidu 13 prinesie tzv. virtual A/B systém, ktorý aktualizácie nášho telefónu zrýchli až o 30%. V konečnom dôsledku tak neudeme musieť riešiť, že si musíme telefón aktualizovať a tieto aktualizácie už nebudeme musieť odkladať.

Nový spôsob aktualizácie bude dostupný aj pre staršie verzie Androidu

Rýchlejšie aktualizácie telefónu až o 30% znejú lákavo. Aj vy ste sa totiž niekedy pozastavili nad tým, že by ste si mali systém aktualizovať, no pre zdĺhavosť procesu ste to odkladali. Takýmto spôsobom ste možno odkladali dôležitú bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá mala za úlohu zvýšiť bezpečnosť nášho zariadenia. Nový spôsob však bude fungovať na princípe aktívnych a neaktívnych častí, ktoré sa budú označovať písmenami A a B. Svoj Android tak budeme vedieť aktualizovať už v priebehu niekoľkých minút.

Android virtual A/B aktualizácie
Zdroj: Xiaomiui

Google túto možnosť pre spôsob virtual A/B aktualizácií vypustí pre verzie systému Android 11 a novšie. Je však na výrobcoch smartfónov, či tento spôsob aktualizácií pre svoje telefóny využijú. Pri systéme Android 13 ale pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou o preferovaný spôsob aktualizácie. Výrobcovia smartfónov sa tak budú musieť prispôsobiť podmienkam spoločnosti Google.

Privítate vo svojom smartfóne rýchlejšie aktualizácie systému? A ako často váš Android získava nové aktualizácie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close