Aktualizácia Windowsu 7 na Windows 11 nebude tak hladkou. Ako bude prebiehať?

Najjednoduchším riešením, ako si zachovať nastavenia počítača pri inovácii z Windows 7 na Windows 11, bude najprv inovovať váš počítač na Windows 10 a až potom na Windows 11.

windows 7
Zdroj: Microsoft

Microsoft približne dva týždne dozadu oficiálne predstavil nový operačný systém, Windows 11. Ten priniesol viacero inovácií, napríklad možnosť spúšťania Android aplikácií v rozhraní Windowsu. Samozrejme, to nie je jediná zmena, je ich výrazne viac. Rovnako dnes už vieme, že gro Windows 10 zariadení bude môcť byť aktualizovanými. Očakáva sa, že komerčnú verziu systému Windows 11, Microsoft začne pre prvých používateľov uvoľňovať najskôr koncom roka.

Aktualizácia z Windows 7 na Windows 11 nebude tak jednoduchou

Ak však budete chcieť urobiť veľký skok zo systému Windows 7 na Windows 11, ukázalo sa, že Microsoftu vám veľmi nepomôže.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál mspoweruser.com upozorňuje na to, že v prípade zariadení s operačným systémom Windows 7, budú musieť používatelia spraviť čistú inštaláciu nového systému. Portál sa odvolávala na podporu spoločnosti Lenovo.

V dokumente podpory od spoločnosti Lenovo spoločnosť potvrdila, že aplikácie a nastavenia nebudú migrované, ak nainštalujete Windows 11 na počítač so systémom Windows 7, pričom spoločnosť Lenovo uviedla:

„Väčšina zariadení, ktoré je možné teraz kúpiť, bude možné inovovať na Windows 11. Budete mať možnosť inovovať, urobiť čistú inštaláciu alebo reimage zariadení Windows 10, aby ste prešli na Windows 11. U zariadení so systémom Windows 7, ktoré vyhovujú hardvérovým požiadavkám, budete musieť vykonať čistú inštaláciu alebo reimage, aby ste prešli priamo do systému Windows 11.“

Jedinou cestou, ako si zachovať nevyhnutné nastavenia, programy a podobne vo vašom zariadení, ak máte Windows 7, bude inovovať zariadenie na Windows 10 a následne na Windows 11. V inom prípade budú pri inštalácii systému prednastavené východzie hodnoty operačného systému. Rovnako treba dodať, že dôjde aj k odstráneniu súborov v zariadení.

Plánujete inovovať vaše zariadenia na Windows 11? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre