Aktualizácia Windows 10 KB5003173 robí viacerým používateľom vrásky na čele. Takto vyriešite vzniknuté problémy!

Mnoho používateľov začalo hlásiť problém so systémovou aktualizáciou KB5003173 pre Windows 10 počítače.

Windows 10 podpora
Zdroj: Vosveteit.sk

Windows 10 pre mnohých z nás je operačným systémom, s ktorým nemáme žiadne problémy. Nie však každý z používania tohto operačného systému má rovnaký zážitok. Najnovšie portál windowslatest poukazuje na aktualizáciu Windows 10 KB5003173, ktorá je aktuálne distribuovanou aj naprieč našim regiónom, že spôsobuje viacerým používateľom chybu 0x800f0922.  

S chybou sa môžete stretnúť, ak ste odinštalovali Microsoft Edge

Aktualizácia KB50031373 robí podľa používateľov fóra Reddit problémy najmä tým, ktorí ručne odstránili Microsoft Edge založený na jadre Chromium. Dôvodom je, že chyba podľa všetkého nastane potom, ako systém zistí prázdny priečinok C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\. Výsledkom je, že Windows inicializuje automatické vrátenie späť a v aplikácii Nastavenia sa zobrazí chybové hlásenie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Zdá sa, že to bohužiaľ niektorým ľuďom spôsobuje problémy, vrátane chyby, ktorá sa javí ako problém s kompatibilitou s Microsoft Edge, ktorá odstraňuje samotný proces Windows Update, čo znamená, že inštalácia aktualizácie zlyhá a Microsoft aktualizáciu vráti späť.“ píše Windowslatest.

Ide pritom o vcelku dôležitú aktualizáciu, ktorú by používatelia nemali odkladať. Dôvodom je, že obsahuje 55 opráv chýb a zraniteľností, ktoré boli nedávno objavené vrátane 4 zraniteľností označených ako kritických a troch Zero-Day Exploits. Inými slovami, aktualizácia rieši niekoľko závažných problémov. 

Portál ďalej dodáva, že riešením vzniknutého problému je prejsť do priečinku Program Files (x86), otvoriť priečinok Microsoft, vyhľadať a odstrániť priečinok Edge a reštartovať systém. Prípadne, problém s aktualizáciou systému je možné vyriešiť aj stiahnutím a nainštalovaním prehliadača Microsoft Edge založenom na jadre Chromium. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre