Ako môžete v Xiaomi (ale aj v iných smartfónoch) zapnúť funkciu blokovania spamových telefonátov?

Pozrite sa, ako môžete v telefónoch Xiaomi, ale i v smartfónoch iných výrobcov, aktivovať funkciu, prostredníctvom ktorej budete blokovať obťažujúce hovory.

blokovanie obtazujucich hovorov_uvodny
Zdroj: Truecaller

Naše telefóny sú z roka na rok chytrejšími. Dopomáhajú im k tomu hlavne aplikácie využívajúce rôzne algoritmy, ktoré dokážu spracovať čoraz viac údajov. Je to možné najmä vďaka tomu, že telefónom pribúda výpočtová sila.

Jednou z vecí, ktorú mnohí z nás nemajú radi, je spam. Odhliadnuc od obťažujúcich e-mailových správ, ktorých sa pravdepodobne nikdy nezbavíme, tak ide aj o problém týkajúci sa hovorov. Určite ste sa už v minulosti stretli s tým, že vám niekto volal a ponúkal vám napríklad bambusové ponožky, či nejaký obdobný tovar za „výhodnú cenu“. V mnohých prípadoch predajcovia tohto typu tovaru posunuli obťažovanie na novú úroveň a využívajú za týmto účelom robotické hovory, ktorými nahradili operátorov. Dá sa tomu typu telefonátov vyhnúť? Pravdou je, že na 100% sa im vyhnúť nedá, ale viete ich vo výraznej miere obmedziť. Nižšie vám ukážeme, ako na to. Je to jednoduché a zvládne to skutočne každý. Potrvá vám to len niekoľko desiatok sekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete zamedziť spamovým hovorom

Za týmto účelom využijeme aplikáciu Telefón od spoločnosti Google, ktorá je v mnohých zariadeniach predinštalovanou. Ide napríklad o telefóny spoločnosti Xiaomi, Redmi, Poco a ďalšie. V prípade, ak aplikáciu nemáte vo svojom smartfóne, tak ju môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Play z odkazu nižšie.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom, ako aplikáciu stiahnete, tak ju otvorte. Následne kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a otvorte Nastavenia aplikácie.

Teraz zvoľte možnosť Identifikácia volajúceho a spam. Potom, ako otvoríte túto sekciu s nastaveniami, tak povoľte funkciu Filtrovať hovory, ktoré sú spam, ako aj funkciu Zobraziť ID volajúceho a spamu.

Ako tieto funkcie zapnete, tak časť prichádzajúcich hovorov, ktoré boli vyhodnotené ako spam, vás nebudú obťažovať. Google za týmto účelom využíva databázu telefónnych čísiel, ktoré boli v minulosti vo veľkej miere používateľmi aplikácie nahlásené, ako obťažujúce hovory. Rovnako treba uviesť, že v histórii hovorov budete mať dostupnú informáciu o tom, že sa vás niekto snažil kontaktovať, hoci systém vyhodnotil prichádzajúci hovor ako spam.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre