Ako môžete v telefóne Honor nastaviť inteligentné odomykanie zariadenia a čo to vlastne je? Túto funkciu neprehliadajte!

Funkcia Odomknutie Smart pre smartfóny Honor je určite jednou z možností, ktorú by sme nemali prehliadnuť v našom zariadení.

Honor smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Spoločnosť Honor sa v súčasnosti čoraz viac rozširuje na našom trhu a prispieva k tomu aj osamostatnenie od spoločnosti Huawei. Fanúšikovia spoločnosti sa tešia z toho, že tieto smartfóny disponujú službami Google Play a navyše im imponujú aj smartfóny, ktoré sa nesú v duchu pôvodného zámeru od Huawei aj keď iným spôsobom. Ak teda vlastníte niektorý zo smartfónov tejto spoločnosti, určite vám neuniklo, že sa nadstavba MagicUI sčasti podobá aj na EMUI od už konkurenčného Huawei. V každom prípade však v sebe skrýva viacero skvelých funkcií a na jednu z nich sa teraz pozrieme spoločne. Ak totiž ide o funkcie týkajúce sa bezpečnosti, nikdy ich nie je dostatok.

Nastavte si inteligentné odomykanie smartfónu Honor

Neustále odomykanie smartfónu môže byť otravné a ak ho máme na stole a stále sa nám zamyká, nemusí to byť príjemné. Práve preto vývojári nadstavby MagicUI mysleli na to, aby takýmto niečim nemuseli majitelia modelov Honor prechádzať. Ponúka nám totiž možnosť využitia tzv. Odomknutia Smart. Takéto odomykanie automaticky rozpozná, v ktorých situáciách sa nemusí uzamykať. V našich rukách tak môže byť neustále odomknutý, teda po dobu niekoľkých hodín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A ako táto funkcia funguje? Na výber máme z troch možností. Prvou z nich je detekcia nosenia smartfónu na tele. Táto funkcia by mala automaticky rozpoznať, že je náš Honor v pohybe a akonáhle by sme s ním napríklad chodili po meste, model by sa neuzamkol. Môže to byť pohodlné napríklad v prípade, že sa nám nechce neustále model odomykať a napríklad ideme len po meste a sčasu načas musíme odpovedať na nejakú správu. Náš smartfón by tak mal ostať odomknutý až po dobu štyroch hodín alebo do jeho odloženia.

Ďalšou možnosťou je pridanie dôveryhodného miesta, kde sa Honor automaticky nezamkne. Takéto miesto si nastavíme pomocou aplikácie Mapy od Googlu. Ak naše zariadenie teda na tomto mieste odomkneme, ostane odomknutý počas najbližších 4 hodín alebo do opustenia miesta. Rovnako nám nadstavba MagicUI ponúka využiť dôveryhodné zariadenia. Smartfón tak môže ostať odomknutý vždy pri pripojení k hodinkám alebo vozidlu. Rovnako tu však platí pravidlo štyroch hodín.

Takto sa k funkcii dostaneme

Ak vás Odomykanie Smart oslovilo, určite by ste sa mali pozrieť na to, ako túto funkciu aktivovať. Dostaneme sa k nej totiž veľmi jednoducho len prostredníctvom nastavení vášho Honor smartfónu. V nastaveniach je však táto funkcia trochu zašitá, preto sa teraz pozrieme na to, ako sa k nej dostať.

  • V aplikácii Nastavenia zvoľte sekciu Biometria a heslo
  • Klepnite na možnosť Odomknutie Smart
  • Zvoľte si, ktoré možnosti inteligentného odomykania chcete využiť

Ako môžete vidieť, k funkcii sa vieme dostať pomerne jednoducho. Poznali ste túto funkciu v Honor smartfónoch aj predtým? Alebo ide pre vás o úplnú novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre