Ako môžete obmedziť reklamné e-maily v Gmaili? Tento trik pozná len málokto!

Pozrite sa na funkciu filtrovania, pomocou ktorej môžete nastaviť, aby sa reklamné e-maily presúvali do koša a následne došlo aj k ich odstráneniu.

Gmail
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa)

Gmail v súčasnosti patrí medzi najrozšírenejších e-mailových klientov na svete. Nedávno sme si ukázali trik, ako si môžete pridať ďalšie e-mailové adresy do vášho účtu a aj z iných služieb. Prípadne sme si ukázali funkciu, pomocou ktorej sa vyhnete tomu, aby sa prílohy zo správ sťahovali do interného úložiska smartfónu, vďaka čomu môžete ušetriť stovky megabajtov až niekoľko gigabajtov úložného priestoru. Dnes by sme vám chceli ukázať ďalší trik, pomocou ktorého sa zbavíte veľkého množstva reklamných e-mailov.

Ako sa zbaviť reklamných e-mailov?

Jedným z najviac otravných typov správ, ktoré nám chodia do schránok, je reklama. Tá nám častokrát dokáže zahltiť schránku a to až na toľko, že sa stane neprehľadnou. Pravdou je, že sa týchto e-mailov nie je možné zbaviť nadobro. No pomocou jednoduchého triku, môžete odfiltrovať väčšinu správ tohto typu do koša, odkiaľ sa neskôr reklamné e-maily automaticky odstránia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku si otvorte e-mailové klienta. Následne rozkliknite vyhľadávacie pole a pri možnosti „Obsahuje slová“, napíšte nasledovné frázy – unsubscribe; Unsubscribe. Môžete ale použiť aj ďalšie slová, ako napríklad Aliexpress, eBay a podobne. Frázy vyššie sme vybrali preto, lebo bývajú najčastejšie v reklamných e-mailoch a v rôznych newsletteroch. Teraz kliknite na možnosť Vytvoriť filter.

vyhladanie reklamnych emailov_navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku z ponuky vyberte možnosť Odstrániť. Túto možnosť označte a potom kliknite na možnosť Vytvoriť filter.

vyhladanie reklamnych emailov_navod_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo sa práve stalo?

Práve ste vytvorili automatické pravidlo, ktoré prenesie všetky e-mailové správy, v ktorých bude slovíčko „unsubscribe“ do koša. V koši budú tieto správy uložené po dobu 30 dní, následne dôjde k trvalému odstráneniu e-mailu. V súvislosti s touto funkciou treba povedať, že s ňou treba pracovať opatrne, aby ste nezvolili aj také kľúčové slová, ktoré sa bežne nachádzajú v e-mailoch. Určite preto nezaškodí, ak z času na čas navštívite kôš s e-mailovými správami, aby ste sa uistili, že tam nie je správa, ktorá by vás mohla zaujímať.

Rovnako treba povedať, že ako vytvoríte tento filter, tak nové pravidlo sa bude aplikovať len na nové správy. Všetky staré e-maily zostanú tak, ako sú.

Do pozornosti by sme vám dali ešte funkciu štítkov, pomocou ktorej viete filtrovať e-maily. No rovnako aj tu platí, že sa to týka len nových správ. Mimochodom, ak by ste chceli odstrániť z vašej e-mailovej schránky správy, ktoré sú staršie ako niekoľko rokov, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme podrobnejšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre