Ako môžete nastaviť rôzne tóny upozornenia pre každú četovaciu aplikáciu zvlášť?

Častokrát v smartfóne používame viac, ako len jednu četovaciu aplikáciu. Ako môžeme pri každej aplikácii nastaviť iný tón upozornenia?

WhatsApp_telegram messenger signal
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), logá aplikácií

V dnešnom rýchlom a dynamickom svete sa nájde málokto, kto používa iba jednu jedinú aplikáciu na komunikáciu. Pri tom kvante aplikácií sa ťažko rozlišuje, z ktorej aplikácie prišlo dané upozornenie. Niektoré majú väčšiu prioritu, než tie ostatné, no ako ich rozoznať, keď je zariadenie iba položené na stole a mi nevidíme na displej?

Pre takéto rozlíšenie jednotlivých aplikácií existuje jednoduché riešenie a to zmena tónu upozornení. Pre každú komunikačnú aplikáciu si viete nastaviť vlastný zvuk alebo formu upozornenia. Tak jednoducho a hneď rozlíšite, cez ktorú aplikáciu k vám prišla správa. Dnes si preto ukážeme, ako na to!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vlastné upozornenia pre Messenger

Tieto vlastné nastavenia viete nájsť aj v každej aplikácii zvlášť, no ak chcete zmeniť viacero nastavení naraz, je oveľa jednoduchšie prejsť do nastavení zariadenia. Tu sú tieto nastavenia pekne pokope s prekliknutím na konkrétne miesto v aplikácii, kde môžete dané nastavenie zmeniť. Preto otvorte nastavenia zariadenia a prejdite do sekcie Upozornenia aplikácií. Ak túto sekciu neviete nájsť, tak ju jednoducho vyhľadajte.

upozornenia aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

V danom zozname nájdite aplikáciu Messenger. Následne prejdite úplne na koniec, kde otvorte Dodatočné nastavenia v aplikácii. To vás presmeruje priamo do aplikácie, kde si viete nastaviť vlastné upozornenia pre aplikáciu, čiže nielen zvuk, ale aj vibrovanie či notifikačné svetlo.

dodatočné nastavenia aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

Zvuk upozornenia si bohužiaľ budete musieť vybrať z dostupnej ponuky. Vlastný zvuk sa zatiaľ pridať nedá.

messenger zvuky upozornenia
Zdroj: vosveteit.sk

Vlastné upozornenia pre WhatsApp

Podobne, ako v návode vyššie, viete postupovať aj pri iných komunikačných aplikáciách. Aplikácia WhatsApp je ale o trochu výnimočnejšia. Pre zmenu notifikácii WhatsAppu preto znova prejdite do sekcie Upozornenia aplikácií, kde nájdite a otvorte aplikáciu WhatsApp a znova sa prekliknite na Dodatočné nastavenia v aplikácii.

Pri výbere tónu upozornenia si viete vybrať nielen z dostupnej ponuky Zvonení, ale taktiež aj zo správcu súborov. Ten ponúka kompletný zoznam hudby, ktorú máte dostupnú v zariadení a tým pádom si svoju obľúbenú pesničku viete nastaviť aj ako upozornenie.

whatsapp výber zvuku upozornenia
Zdroj: vosveteit.sk

Podobne, ako pri Messengeri si viete taktiež zmeniť farbu notifikačného svetla alebo vibrovanie.

Pri aplikácii WhatsApp si taktiež viete nastaviť vlastné upozornenia pre každú konverzáciu zvlášť. V konverzácii iba kliknite na meno skupiny alebo jednotlivca.

whatsapp otvorenie profilu
Zdroj: vosveteit.sk

Následne iba vyberte možnosť Vlastné upozornenia. V tejto sekcii si viete rovnako, ako bolo spomenuté vyššie, pozmeniť upozornenia podľa seba.

whatsapp vlastné upozornenia skupiny
Zdroj: vosveteit.sk

Podobne, ako pri týchto aplikáciách, postupujte aj pri iných. Veríme, že vám tento návod pomohol a viac uľahčil používanie komunikačných aplikácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre