Ako mohol vyzerať Fluent Design v plnej sile na Windows 10 Mobile? Pozrite sa na tento úchvatný koncept

Zdroj: behance.net

Fluent Design je už dlhšiu dobu súčasťou najnovších verzií operačného systému Windows 10. Podobne je na tom aj mobilná verzia Windowsu, no tá nie je Fluent Designom až tak presýtená, čo je v niektorých aspektoch naozaj smutné. Microsoft nám samozrejme prezradil aj dôvod, prečo sa rozhodol vykonať niektoré zásadné opatrenia. Na začiatok treba spomenúť, že Microsoft mobilnú Windows platformu odpísal už pred niekoľkými mesiacmi a jej ďalším vývojom sa už nechcel zaoberať. Ďalším aspektom, prečo Microsoft nakoniec neimplementoval viacej Fluent Designu, je zlá kompatibilita so všetkými smartfónmi. Niektoré prvky Fluent Designu sú graficky náročné a nie všetky Windows 10 smartfóny ponúkajú dostatočný výkon. Mnoho používateľov by viac Fluent Designu potešilo, no nemajú vôbec predstavu o tom, ako by systém s plnohodnotným Fluent Designom mohol vyzerať v praxi. Každý má úplne inú predstavu o ideálnom vzhľade, no najnovší koncept dizajnéra Marko Malinović vám určite vyrazí dych tak ako nám.

Autor doviedol koncept do dokonalosti

Zdroj: behance.net

Predstava dizajnéra zahŕňa najnovšie vylepšenia, ktoré boli implementované v desktopovej verzii operačného systému Windows 10. Tieto vylepšenia samozrejme doplnil vlastnými nápadmi a ďalšími plánovanými funkciami, ktoré sa mali dostať do mobilnej Windows platformy, no Microsoft ich nakoniec odpísal, napríklad funkcia Force Touch. Autor do podrobna prepracoval každý aspekt mobilného systému, od multi-taskingu až po digitálnu asistentku Cortana a ako čerešničku na torte pridal elementy z Androidu, napríklad widgety s notifikáciami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: behance.net

Pokiaľ Microsoft plánoval ďalší vývoj operačného systému Windows 10 Mobile, dúfame že si ho predstavoval nejako takto. Podľa nás sa jedná naozaj o takmer dokonalé používateľské rozhranie, ktoré by určite prijali tisícky používateľov aj hneď v tomto momente. Čo si o tomto koncepte myslíte Vy? Aké aspekty by ste pridali, poprípade by ste odstránili? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: behance.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre