Ako dostať na obrazovku smartfónu viac obsahu, ako ho teraz vidíte? Toto nastavenie takmer nikto nepozná!

Zmena škálovania displeja je praktický trik, vďaka ktorému môžete vidieť na displeji toľko, koľko potrebujete.

Skalovanie obrazovky.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri kúpe nového smartfónu treba typicky urobiť niekoľko vecí. Zväčša si prenášame zálohované kontakty a súbory do nového mobilu, inštalujeme si potrebné aplikácie a mnoho iného. Medzi prvými určite býva aj zmena nastavení tak, aby sedeli vášmu používaniu smartfónu čo najlepšie.  

Jedným z týchto nastavení by mala byť aj zmena škálovania, no toto nastavenie pozná len málokto. Zmena škálovania vám jednoducho umožní nastaviť, koľko toho budete vidieť na displeji. Rok čo rok sú displeje väčšie, no možno ste si aj vy všimli, že na nich vidieť stále rovnaké množstvo informácií. Vďaka škálovaniu si môžete nastaviť, aby sa vám miesto 10 riadkov textu zobrazovalo 15 alebo 30. Kde toto nastavenie môžeme nájsť?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zapnite si vývojárske nastavenia 

Vývojárske nastavenia sú, ako ich názov napovedá, primárne určené vývojárom. Dôvodom je, že tieto nastavenia umožňujú zmeniť prednastavené hodnoty smartfónu, ktoré majú vplyv na chod zariadenia. Rovnako však ide o ponuku nastavení, ktorá je čoraz zaujímavejšou aj pre bežných používateľov smartfónov. Dôvodom je, že pomocou týchto nastavení môžu používatelia prispôsobiť rôzne vlastnosti smartfónu a to bez potreby zmeny ROM. 

Moznosti pre vyvojarov_android_uvodny obrazok
Zdroj: Vosveteit

Princíp aktivovania ponuky vývojárskeho menu je vo svojej podstate rovnakým pre všetky smartfóny, hoci cesta môže byť mierne rozdielnou. V prípade Xiaomi smartfónov je potrebné otvoriť sekciu Nastavenia > O telefóne > a následne niekoľkokrát za sebou kliknúť na verziu MIUI, pokiaľ neuvidíte notifikáciu, že ste sa stali vývojárom. 

Zmeňte si škálovanie displeja 

Keď už máte zapnuté nastavenia pre vývojárov, v okne nastavení uvidíte novú možnosť, typicky pod ďalšími nastaveniami. Otvorte si možnosť pre vývojárov a nezľaknite sa, uvidíte okno s kvantom možností. V tomto prípade nás zaujíma len nastavenie minimálnej šírky. Posúvajte sa dole, kým ho nenájdete.  

Vďaka tomuto triku uvidíte na displeji viac
Zdroj: Vosveteit.sk

Všimnete si, že tam máte už teraz nastavené určité číslo. To si zapamätajte, pretože toto je predvolená škála vášho displeja. Ak ju chcete zmeniť, stačí len kliknúť a napísať hocijaké iné číslo.  

Vďaka tomuto triku uvidíte na displeji viac
Zdroj: Vosveteit.sk

Ideálna škála displeja sa líši od jeho veľkosti a rozlíšenia, preto môže byť pre každého iná. Upozorňujeme, že s vysokými hodnotami môže zariadenie pôsobiť neprakticky. Skúste sa však pohrať s viacerými hodnotami a vy sami budete vedieť, čo je pre vás najlepšie. Ako sme spomenuli, neuškodí pamätať si počiatočnú hodnotu, ak by ste to náhodou na prvýkrát prestrelili. Vhodné je tiež meniť škálu displeja po menších hodnotách, ako zvoliť veľké čísla naraz. Vyhnete sa tým ďalším problémom.  

Po zvolení vhodnej škály ale stačí nastavenia opustiť a hotovo, váš displej je o niečo praktickejší. V prípade potreby môžete tieto nastavenia kedykoľvek zmeniť.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre