APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

2 miliardy používateľov prehliadača Chrome je v ohrození. Google upozorňuje na chyby v prehliadači, aktualizujte si ho!

Aktualizáciu prehliadača Chrome neodkladajte. Staršie verzie prehliadača obsahujú viacero bezpečnostných dier.

Útoky hackerov sú čoraz frekventovanejšími. Najhoršie na tom je, že útoky už nie sú cielené len na konkrétne osoby, ale na čoraz väčšie množstvo ľudí. Hackeri častokrát za týmto účelom využívajú rôzne phishingové kampane, kedy len čakajú na to, kto sa „chytí“.

Častokrát za týmto účelom využívajú i rôzne chyby vo softvéri vrátane internetových prehliadačov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google potvrdil 37 zraniteľností. Mnohé z nich sú závažné!

Najnovšie Google prostredníctvom svojho blogu upozorňuje na 37 chýb v starších verziách prehliadača z čoho jedna je označená ako kritická (CVE-2022-0096) a 10 ako závažných (CVE-2022-0097, CVE-2022-0098, CVE-2022-0100, CVE-2022-0101, CVE-2022-0102, CVE-2022-0103, CVE-2022-0104, CVE-2022-0105, CVE-2022-0106). Podľa publikovaných správ používatelia systémov Linux, MacOS a Windows sú ovplyvnení a mali by neodkladne konať. Na tému upozornil spravodajský portál forbes.com.

Spoločnosť v rámci publikovaného blogu informuje, že najnovšia verzia internetového prehliadača Chrome 97 obsahuje opravy chýb a preto by ste nemali dlho odkladať aktualizáciu prehliadača. Zistiť akú verziu prehliadača máte stiahnutú môžete potom, ako kliknete na tri bodky v pravom hornom rohu a následne otvoríte Nastavenia prehliadača a zvolíte možnosť O prehliadači Chrome. Potom uvidíte informáciu o verzii prehliadača, ktorú máte nainštalovanú v počítači. V prípade, ak máte neaktuálnu verziu, tak vám prehliadač ponúkne jeho aktualizáciu.

verzia prehliadaca chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere treba uviesť, že mnohé z chýb využívajú takzvanú metódu „Use-After-Free“ (UAF). Ide o typ útoku, kedy hacker využíva zraniteľnosti súvisiace s nesprávnym používaním dynamickej pamäte počas prevádzky programu. Ak po uvoľnení miesta v pamäti program nevymaže ukazovateľ pamäte, útočník môže použiť chybu na hacknutie programu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close