Spravodajstvo

Začal začiatok konca lajkov? Facebook prichádza so zaujímavým experimentom

Lajky ako prvým zmiznú používateľom v Austrálii. Rozšíri sa funkcia do celého sveta?

Začal začiatok konca lajkov? Experiment začína dnes v Austrálii. Počas testu zmizne počet lajkov k príspevkom, pričom používatelia uvidia iba „priatelia, ktorým sa príspevok páči a iní – a friend and others“ namiesto reálneho počtu „Páči sa mi to“. Cieľom je zistiť či táto funkcia zlepší pocit šťastia ľudí. Na tému upozornil portál theverge.com.

„Aktuálne testujeme verziu, kde lajk, reakcia a počet videní videa sú súkromné. Potrebujeme získať feedback, aby sme pochopili čí dokáže táto zmena ovplyvniť pozitívne životy ľudí,“ povedal hovorca Facebooku.

Facebook už skôr potvrdil, že uvažuje o skrytí počtu lajkov. Podľa vyjadrenia spoločnosti budú môcť ľudia stále po kliknutí vidieť zoznam ľudí, ktorým sa príspevok páči alebo naň reagovali, ale počet lajkov sa už viac v News Feed neukáže.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O podobnú zmenu sa snaží Instagram, ktorý začal funkciu testovať ešte skôr tento rok. Po Kanade sa funkcia rozšírila do viacerých oblastí sveta, kde boli reakcie používateľov pozitívne. Zdá sa, že sa im páči, že nevidia počet lajkov. Toto je cieľom týchto programov. Majú urobiť ľudí šťastnejšími, aby pokračovali v používaní Facebooku a Instagramu. Ak budú naďalej „postovať“ a lajkovať príspevky, nová funkcia bude dostupná čoskoro na celom svete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close