Xiaomi zdieľa prvé oficiálne správy okolo distribúcie MIUI 12.5. Kedy možno očakávať aktualizáciu?

Xiaomi rozbieha kolotoč. Začína distribuovať MIUI 12.5 nadstavbu pre prvé zariadenia.

MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Hoci Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 12.5 pre čínsky trh oficiálne ešte koncom minulého roka, a v priebehu februára tohto roka bola predstavená pre globálny trh, tak aj napriek tomu, nadstavba doposiaľ nebola oficiálne distribuovaná. Doposiaľ bola dostupná len vo vývojárskych verziách pre hŕstku smartfónov.

Xiaomi začína distribuovať MIUI 12.5

Najnovšie Xiaomi zdieľalo ďalšie informácie ohľadne distribúcie nadstavby pre čínsky región, kde začalo v týchto dňoch s distribúciou aktualizácie pre niekoľko modelov smartfónov. Aby sme boli však presní, v rámci prvej fázy, teda do konca tohto mesiaca, Xiaomi aktualizuje modely Mi 9 SE, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra a Mi 11. Zároveň však prízvukujeme, že stále hovoríme o čínskej verzii ROM, a nie globálnej. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Poster_uvolnenie MIUI 12.5 harmonogram_prva vlna
Zdroj: Xiaomi

Kedy bude dostupná MIUI 12.5 pre globálny trh?

Čo sa týka globálneho trhu, tak tá začne prichádzať už čoskoro. Malo by sa tak stáť začiatkom mája, kedy bude aktualizácia s novou nadstavbou uvoľnená pre prvé smartfóny. V rámci prvých globálnych zariadení, ktoré budú aktualizovanými, nájdeme smartfóny Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T a Mi 10T Pro.

Následne by mala začať druhá vlna uvoľňovania MIUI 12.5, avšak pre domácu Čínu. Čo sa týka globálnej distribúcie, tak môžeme očakávať, že nadstavba bude uvoľňovanou pre ďalšie smartfóny od júla. Medzi aktualizovanými smartfónmi by nemali chýbať nasledovné modely: Xiaomi Mi 10 Lite, Mi Note 10/10 Pro, Mi 10T Lite, Redmi Note 9 Series, Redmi 9 Series, Redmi Note 8 Pro a POCO X3 / F2 Pro. Rovnako treba dodať, že nejde o finálny zoznam smartfónov, ktoré budú aktualizovanými. Následne bude MIUI 12.5 uvoľňovaná v rámci ďalších vĺn pre ďalšie modely smartfónov.

V závere je potrebné poznamenať, že prvé komentáre, ktoré sa k nám dostávajú z Číny, ohľadom aktualizácie MIUI 12.5, sú dosť sľubné. Zdá sa, že táto nová verzia MIUI poskytuje pomerne znateľný nárast výkonu o plynulosť chodu systému. Rovnako tiež rieši veľké množstvo chýb, ktoré sme videli v iných predchádzajúcich verziách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre