Xiaomi prekvapuje trh. Vo februári predali viac smartfónov ako Huawei

Súboj medzi čínskymi gigantmi vyvrcholil ešte vo februári a spoločnosť Xiaomi z neho vzišla ako víťaz

Xiaomi Huawei
Zdroj: Vosveteit.sk, Xiaomi, Huawei

Jedna z najpopulárnejších technologických spoločností posledných mesiacov, čínska spoločnosť Xiaomi, sa po dlhoročnom súboji so svojim „krajanom“ vyšplhala na tretiu priečku v rebríčku najväčších predajcov smartfónov na svete. O historickom úspechu spoločnosti informoval zahraničný portál Gizmochina.com, ktorý sa odvoláva na spoločnosť Strategy Analytics.

Historický úspech spoločnosti Xiaomi

Podľa správy analytickej spoločnosti Strategy Analytics, celosvetové dodávky smartfónov vo februári 2020 poklesli až o 38 percent, pričom dodaných bolo celkovo 62 miliónov smartfónov. Pochopiteľne, tržby výrobcov zaznamenali taktiež veľký pokles až na úrovni 39 percent oproti minuloročnému obdobiu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na prvom mieste sa neustále nachádza juhokórejský gigant Samsung, ktorého dodávky smartfónov poklesli oproti minulému obdobiu o 13 percent, respektíve o 17 percent v celosvetovom merítku. Na druhom mieste sa už klasicky nachádza americká spoločnosť Apple, ktorej predaje klesli medziročne až o 27 percent, pričom tržby klesli až o závratných 39 percent. 

predaje smartfonov 2020
Zdroj: Strategy Analytics

Na tretej priečke sa už logicky nachádza spomínaná čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá vo februári tohto roka konečne predbehla svojho najväčšieho konkurenta a zároveň krajana, spoločnosť Huawei. To však stále nemení nič na tom, že spoločnosť Xiaomi dodala až o 32 percent smartfónov menej ako v minulom roku, pričom jej tržby klesli až o 29 percent. Štatistiky spoločnosti Huawei však boli ešte o niečo horšie – pokles predajov až o 69 percent a pokles tržieb až o 60 percent.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre