Xiaomi odhalilo 82“ TV s 8K rozlíšením. Nechýba ani podpora 5G technológie

Xiaomi predstavilo nový chytrý televízor Mi TV Master Extreme Edition

Xiaomi Mi TV Master Extreme Edition
Zdroj: Xiaomi, Vosveteit.sk (koláž)

Xiaomi už dlho nie sú len smartfóny, spoločnosť sa dlhodobo venuje aj výrobe ďalšej elektroniky. Dobrým príkladom sú aj chytré televízory, kde na území Číny patrí medzi najväčších výrobcov na trhu.

Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa odkrylo nový chytrý televízor, ktorý vyčnieva svojimi vlastnosťami nad ostatnými. Na tému upozorňuje portál beebom.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

82“ chytrý televízor s 8K rozlíšením: Mi TV Master Extreme Edition

V priebehu tohto roka sme už mohli vidieť u Xiaomi transparentný televízor, prvý svojho druhu. Tentokrát Xiaomi predstavilo ďalší skvost. Ide konkrétne o model televízora Mi TV Master Extreme Edition. Ako sme už vyššie odkryli, tak televízor ponúka 82“ displej s rozlíšením 8K Ultra-HD, teda 7680 x 4320 bodov. Displej ďalej ovláda 960 oddielov ovládajúcich úroveň podsvietenia, ktoré poskytujú svietivosť displeja 2000 nitov. Kontrast displeja dosahuje pomer až 4 00 000:1. Okrem iného farebná škála 120Hz displeja podporuje 98% farebný gamut P3 s kvantovými bodmi (pozn. redakcie: gamut je dosiahnuteľnosť farieb v určitom priestore).

Mi TV Master Extreme Edition
Zdroj: Xiaomi

Samozrejme, už každému musí byť hneď jasné, že 8K obraz nemôže spracovávať bežný procesor. Nová Mi Tv disponuje štvorjadrovým čipom Novatek 72685 8K, ktorý je doplnený o grafický čip GPU Mali-G51 MP4, 4 GB RAM a 256 GB úložný priestor. V konečnom výsledku je procesor schopný dekódovať zdroje s 8K rozlíšením pri 60Hz. Využíva za týmto účelom viac ako 20 chytrých algoritmov.

Xiaomi ďalej hovorí, že televízor je vybavený reproduktorovým systémom „Sound wing“. Ide o systém, kedy sú reproduktory skryté v pohotovostnom stave za displejom a automaticky sa vysunú od ľavého a pravého okraja televízora, keď ste pripravení sledovať obsah. V televízore ďalej nájdeme 8-jednotiek 20W basových reproduktorov a niekoľko ďalších 10W vysokofrekvenčných jednotiek. Nechýba samozrejme ani podpora Dolby Atmos, ktorá je doplnená o vlastnú zvukovú technológiu spoločnosti Xiaomi.

Mi TV Master Extreme Edition 2.jpg
Zdroj: Xiaomi

Táto inteligentná televízia Mi je tiež vybavená Ethernet portom, či USB 3.0 a HDMI 2.1 výstupom na zadnej strane. Kľúčovým vrcholom tejto inteligentnej televízie však je, že prináša podporu 5G v duálnom režime (SA / NSA).

Mi TV Master Extreme Edition_3
Zdroj: Xiaomi

Televízor sám o sebe však nie je lacným špásom. Spoločnosť si za ňu bude pýtať 49 999CNY, čo je po prepočte viac ako 6 200€. Ide tak o slušnú „pálku“. Do ostrého predaja sa dostanete od 21. októbra. Zároveň treba dodať, že televízor bol predstavený pre čínsky trh, pričom Xiaomi zatiaľ neinformovalo o jeho dostupnosti v ďalších regiónoch sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre