Objavili sa ďalšie informácie o novom vlajkovom smartfóne od Xiaomi. Ide o Xiaomi Mi MIX 4?

xiaomi mi mix 3 uvodny
Zdroj: Xiaomi

Len pár mesiacov po predstavení vlajkového smartfónu Mi 9 od spoločnosti Xiaomi sa na internete začali objavovať informácie o ďalšej vlajkovej lodi od populárneho čínskeho výrobcu. I keď by mal byť novým vlajkonosičom zrejme smartfón od podznačky Poco, niektoré odhalené špecifikácie naznačujú, že Xiaomi má vo vývoji o čosi drahší kúsok. Kódové označenie „Herkules“ tak patrí zrejme smartfónu Xiaomi Mi MIX 4. S informáciami prišiel ako prvý redaktor Mishaal Rahman z portálu XDA-Developers.

Reprezentant ako sa patrí

Nová vlajková loď bude tradične vybavená najlepším procesorom od Qualcommu, čiže Snapdragonom 855. Ďalšou zaujímavou novinkou má byť aj vstavaný NFC čip, trojitý zadný fotoaparát, ako aj klasický predný fotoaparát s jedným objektívom. Skvelou správou pre budúcich majiteľov je aj zabudovaný skener odtlačkov prstov priamo v displeji, ako aj podpora bezdrôtového nabíjania. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vysúvací selfie fotoaparát?

Modelová rada smartfónov Xiaomi Mi MIX si už dlhé roky zakladá najmä na čo najväčšom, bezrámikovom displeji. Spoločnosti Xiaomi vsadila minulý rok na vysúvací vrchný panel, ktorý sa medzi používateľmi celkom osvedčil. Jeho mechanizmus bol oveľa prívetivejší a kvalitnejší, ako pri podobných smartfónoch od iných čínskych výrobcov. V našich končinách však tieto smartfóny príliš populárne nie sú, čo zrejme spôsobuje najmä ich netradičný dizajn. Zo subjektívneho pohľadu však musíme povedať, že posledná generácia sa Xiaomi naozaj vydarila a dúfame, že v poradí 4. generácia bude ešte o niečo lepšia a inovatívnejšia.

Zdroj: Twitter – Mishaal Rahman, úvodný obrázok (Xiaomi)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre