ApplePorovnanie produktovSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 11 vs iPhone 12 Pro Max – test rýchlosti Wi-Fi pripojenia odhalil priepastný rozdiel

Nové technologické výdobytky, ktoré sú súčasťou nedávno predstaveného Xiaomi Mi 11, dokazujú svoju kvalitu

Porovnávanie dvoch vlajkových smartfónov priamo zo strany výrobcov je pomerne často vídanou záležitosťou a vo väčšine prípadov ide priamo o súčasť marketingovej stratégie. Podobnej stratégii sa najnovšie nevyhla ani spoločnosť Xiaomi, ktorá sa rozhodla prezentovať svoj nový router Xiaomi AX6000 a nový vlajkový smartfón Xiaomi Mi 11 po boku obávaného konkurenta v podobe smartfónu Apple iPhone 12 Pro Max. Ako iste viete, oba smartfóny patria medzi vlajkové lode, no druhý spomínaný je cenovo úplne niekde inde, ako konkurent od čínskeho Xiaomi. Cena však vždy nezaručuje úplnú dokonalosť, čo Xiaomi potvrdzuje v teste porovnania rýchlostí Wi-Fi pripojenia.

Zaujímavá marketingová stratégia

Spoločnosť Xiaomi len nedávno predstavila svoj nový Wi-Fi router nesúci označenie Xiaomi AX6000, ktorý využíva najnovší štandard bezdrôtového internetového pripojenia Wi-Fi 6E. Prezentovanie nového Wi-Fi routeru verejnosti však nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Spoločnosť sa preto rozhodla svoj nový technologicky najvyspelejší router prezentovať spoločne s novým smartfónom Xiaomi Mi 11, ktorý súťažil so svojim konkurentom v podobe smartfónu iPhone 12 Pro Max. Xiaomi vo svojom nedávnom reklamu videu odhalila, že spojenie dvoch technologicky vyspelých technológií má naozaj obrovský vplyv na to, aké prenosové rýchlosti môže človek dosiahnuť na koncovom zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rozdiel z prenosových rýchlostiach je priepastný

Poďme sa ale spoločne pozrieť na rozdiel prenosových rýchlostí pri porovnaní smartfónov Mi 11 a iPhone 12 Pro Max. Z videa jasne vyplýva, že smartfón Mi 11 dokázal vždy prijímať silnejší signál, pričom dosahoval aj v niektorých prípadoch aj násobne vyššie prenosové rýchlosti na vzdialenosť niekoľko desiatok metrov od routeru. Rozdiel v prenosových rýchlostiach bol najväčší pri poslednom kole testovania, kedy boli smartfóny vzdialené od routeru až 161 metrov. Smartfón Mi 11 pri takejto vzdialenosti dokázal cez Wi-Fi pripojenie dosiahnuť rýchlosť sťahovania na úrovni až 511 Mbps. Konkurenčný iPhone 12 Pro Max to pritom „vytiahol“ iba na 241 Mbps.

Nie tak férové porovnanie

Ako je však možné, že spoločnosť Xiaomi dokázala dosiahnuť tak vynikajúce prenosové rýchlosti a násobne drahší smartfón od prémiového výrobcu pomerne značne zaostával? Treba si uvedomiť, že súboj týchto dvoch smartfónov nebol úplne férový, keďže nový Mi 11 je čerstvou novinkou, čo znamená aj možnosť využitia novších technológií a presne to je aj dôvod, prečo Mi 11 výrazne predčil svojho súpera. Spojenie nového routeru od Xiaomi s certifikátom Wi-Fi 6E a modemu Qualcomm X60, ktorý sa v smartfóne Mi 11 nachádza, totižto aj na teoretickej úrovni dosahuje oveľa lepšie výsledky, ako modem Qualcomm X55, ktorý je súčasťou smartfónu iPhone 12 Pro Max.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close