SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi dáva svojim používateľom veľký záväzok v súvislosti s procesom budúcich aktualizácií nadstavby MIUI

Aktualizácie by mali byť do budúcnosti nielen rýchlejšími, ale aj plynulejšími

Už o niekoľko dní, konkrétne 8. februára, bude predstavený smartfón Xiaomi Mi 11 pre globálny trh. Po jeho boku by sme sa mali dočkať aj novej nadstavby MIUI 12.5, ktorá bola predstavená pre čínsky trh koncom decembra minulého roka.

Aktualizácia priniesla viacero noviniek, od prepracovaného nového vzhľadu rozhrania, po nové funkcie súvisiace s ochranou dát, až po funkciu Semi Desktop, ktorá umožňuje vytvorenie počítačového rozhrania pre mobilné aplikácie vo Windows 10. Druhým dychom však treba dodať, že funkcia Semi Desktop je výlučne dostupnou len pre tie najvýkonnejšie modely smartfónov. V každom prípade tých noviniek, čo priniesla nadstavba MIUI 12.5 je vcelku veľa a zároveň môžeme hovoriť, že nejde o „malý“ update, ale o jeden z väčších. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako sa očakáva, že nadstavba bude distribuovaná približne pre 30 modelov smartfónov, ktoré budú rovnako ohlásené počas oficiálneho predstavenia nadstavby. V súvislosti s distribúciou nadstavby Xiaomi dáva však veľký záväzok smerom k svojim používateľom.

Xiaomi: „Prinesieme rýchlejšie a plynulejšie aktualizácie“

Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Twitter publikovala niekoľko statusov, v ktorých hovorí o tom, ako bude do budúcnosti distribuovať aktualizácieAko môžete vidieť nižšie, tak v prvom statuse spoločnosť hovorí, že aktualizácie budú používateľom doručované rýchlejšie.

V druhom publikovanom statuse spoločnosť dodáva, že aktualizácie pre  ich smartfóny budú doručované plynulejšie.

V poslednom statuse, ktorý spoločnosť publikovala píše, že aktualizácie budú zároveň o niečo ľahšími. Inými slovami, nemali by byť tak objemnými. Druhým dychom však treba dodať, že dnes môžeme len špekulovať, čo tým spoločnosť presne myslí.

V súčasnosti Xiaomi distribuuje aktualizácie spôsobom, že ich vypúšťa pre malú skupinu používateľov. Hovoríme o 1% používateľov konkrétneho modelu smartfónu. Následne, ak nie sú zaevidované závažné chyby, tak distribúcie je uvoľnená pre 10% používateľov. Potom po nejakej dobe, ktorá je väčšinou okolo jedného týždňa, ak nie sú zaznamená žiadne väčšie problémy v súvislosti s aktualizáciou, tak je distribuovaná pre všetkých používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close