Xiaomi Black Shark 3: Nové herné smartfóny sú predstavené. Ponúkajú rýchle nabíjanie, aké sme u Xiaomi ešte nevideli

Xiaomi predstavuje novú generáciu herných smartfónov Black Shark 3. Ide zatiaľ o najvýkonnejšie smartfóny od Xiaomi so 65W nabíjaním.

Xiaomi Black Shark 3 Pro (1)
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom dcérskej firmy Black Shark v priebehu včerajšieho dňa predstavila novú generáciu herných smartfónov. Konkrétne ide o zariadenia Black Shark 3 a  3 Pro. Na prestavenie smartfónov upozorňuje portál gsmarena.com.

Black Shark 3 Pro

Pro verzia zariadenia ponúka o niečo málo viac  funkcií, ako je to v prípade Black Shark 3 verzie zariadenia. Okrem toho, má aj o niečo väčší displej. Konkrétne, 7,1“ QHD+ OLED panel s podporou 90Hz. V prípade vzorkovania ponúka až 270Hz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Black Shark 3 Pro_displej
Zdroj: Xiaomi

Poháňaný je podľa očakávania procesorom Snapdragon 865 s podporou 5G technológie. Doplnený je o 8GB/12GB RAM, avšak len verzia zariadenia s 12GB RAM je vybavená najnovším typom pamäte LPDDR5. V prípade úložného priestoru, v oboch prípadoch zariadenie disponuje 256GB úložiskom typu UFS 3.0. Veľká zmena prišla v podobe kamier, tie zariadenie ponúka totiž až 4 (3 v zadnej stene a jednu v displeji). Hlavná kamera disponuje 64-megapixelovým rozlíšením s clonou f/1.8, ktorá je doplnená 13-megapixlovou ultra-širokouhlou kamerou a 5-megapixelovým hĺbkovým senzorom. V prípade selfie kamery, zariadenie ponúka 20-megapixelové rozlíšenie.

Xiaomi Black Shark 3 Pro_kamera
Zdroj: Xiaomi

Black Shark 3 Pro ďalej disponuje obriou 5 000mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania do 65W. Xiaomi hovorí, že smartfón viete nabiť z úrovne 0% na 100% za 38 minút. Čerešničkou na torte je, že zariadenie na zadnej stene ponúka magnetické piny, vďaka ktorým viete zariadenie nabíjať aj počas hrania hier  s výkonom do 18W bez toho, aby ste si znížili komfort hrania.

Xiaomi Black Shark 3 Pro_zadna stena
Zdroj: Xiaomi

Jedným z hlavných rozdielov medzi smartfónmi je, že Pro verzia zariadenia disponuje pop-up tlačidlami umiestnenými po hranách zariadenia, ktoré nahradili dotykové tlačidlá z minuloročnej generácie zariadení. Xiaomi hovorí, že by mali vydržať minimálne 300-tisíc a viac stlačení bez toho, aby ste zaznamenali nejaké poruchy.

Xiaomi Black Shark 3 Pro_tlacidla
Zdroj: Xiaomi

Black Shark 3

V prípade nižšej verzie zariadenia, smartfón ponúka displej o veľkosti 6,67“ s FHD+ rozlíšením. V prípade batérie nastal pokles kapacity z 5 000mAh na 4720mAh. Ďalším významným rozdielom je širšia ponuka variant zariadení, konkrétne 8GB/128GB, 12GB/128GB a 12GB/256GB.

Xiaomi Black Shark 3 Pro_konektor sluchadla
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi si v rámci konektivity ponechalo 3,5 konektor pre slúchadlá, nechýba ani podpora najnovšieho WiFi 6 štandardu či vodné chladenie.

Xiaomi Black Shark 3_konektivita
Zdroj: Xiaomi

Cena menej vybaveného smartfónu Black Shark 3  začína na úrovni približne 500$. Za Pro verziu zariadenia záujemcovia zaplatia od 675$. Oficiálny predaj smartfónu začne od 17. marca v domácej Číne, a neskôr budú dostupné aj v ostatných regiónoch sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre