SpravodajstvoWindows

Vo Windows 10 už čoskoro dôjde k vyriešeniu otravného problému s kopírovaním, s ktorým sa určite stretávate aj vy

Microsoft pracuje na odstránení jedného z neduhov vo Windows 10, s ktorým sa na dennej báze stretáva drvivá väčšina používateľov platformy.

Hoci Windows 10 je najrozšírenejším operačným systémom na svete, za ktorým stoja tisíce vývojárov spoločnosti Microsoft, tak aj napriek tomu má niekoľko neduhov. Jedným z nich je dlhotrvajúci problém s jednou z nezakladanejších funkcií. Konkrétne ide o funkciu kopírovania a vkladania obsahu.

Pri kopírovaní, hlavne z webových stránok, či PDF súborov a podobne, nie je ničím výnimočným, že po skopírovaní textu alebo iného obsahu, je rozhádzané formátované v dokumente, do ktorého je obsah kopírovaným. Dôvodom je, že pomocou tejto funkcie dochádza aj ku kopírovaniu formátovaniu obsahu zo zdroja. Ten častokrát nie je kompatibilným s cieľovým zdrojom obsahu, prípadne využíva neštandardný formát.

Obsah vo Windows 10 bude možné kopírovať ako „obyčajný text“

Pripravovaná aktualizáciu Windowsu 10, na ktorú upozorňuje portál Techradar.com, by mala tento problém vyriešiť. Update konkrétne má  priniesť do ponuky schránky (Win + V) novú funkciu, ktorá umožní vkladať text ako „obyčajný text“.

Microsoft okrem iného má pracovať aj na novom paneli ponuky, ktorý zjednoduší vkladanie ďalšieho obsahu, ako sú GIF súbory, emoji z konverzačných aplikácií a podobne. Portál ďalej dodáva, že všetky tieto funkcie sú ešte vo vývoji, ale mali by byť súčasťou nadchádzajúcich verejných zostavení systému.

Za spomenutie určite stojí tiež pripomenúť, že Microsoft v nedávnej minulosti v súvislosti s funkciou kopírovania obsahu predstavil niekoľko noviniek. Napríklad umožnil kopírovanie viacerých multimediálnych typov súborov. Rovnako došlo aj k ďalším vylepšeniam nástroju Cloud Clipboard, ktorý napríklad umožňuje kopírovanie a vkladanie súborov naprieč rôznymi prepojenými zariadeniami. Okrem iného táto funkcia je dostupná aj medzi Windows 10 a Android používateľmi prostredníctvom klávesnice SwiftKey Keyboard.

Jednou z ďalších noviniek z tohto súdka, ktorú nedávno Microsoft zaviedol, je kopírovanie odkazov z internetového prehliadača Edge, kde majú používatelia na výber z dvoch možností. Buď dôjde ku klasickému skopírovaniu URL adresy, alebo bude URL adresa skopírovaná ako text s hypertextovým prepojením.

Hoci sa môže zdať funkcia kopírovania ako nevýznamná, tak opak je pravdou. Ide o funkciu, ktorú na dennej báze využívajú viac menej všetci používatelia platformy Windows. Je preto dobré, že Microsoft sa snaží vyťažiť z tejto funkcie každučkú uncu hodnoty.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close