SpravodajstvoTechnológie

VIDEO: Tesla Model 3 posúva bezpečnosť pasažierov a náhodných okoloidúcich na novú úroveň

Tesla Model 3 v bezpečnostnom crash teste obstál na jednotku. Je jedným z najbezpečnejších áut ako pre pasažierov tak aj pre okoloidúcich

Asociácia The European New Car Assessment Programme  (ďalej už len Euro NCAP) zverejnila crash video automobilu Tesla Model 3. Video zachytáva viacero situácií, v ktorých sa môže ocitnúť šofér za volantom automobilu. Na tému upozorňuje portál electrek.co.

Tesla Model 3 nastavuje novú úroveň bezpečnosti

Podľa videa zverejneného nižšie ako aj hodnotenia, ktoré automobil v teste získal, môžeme povedať, že Tesla Model 3 posúva bezpečnostnú úroveň vyššie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedného z popredných európskych odborníkov na automobilovú bezpečnosť, Matthew Avery-ho zaujal hlavne aktívny bezpečnostný systém, ktorý má v krízových situáciách prevziať nad automobilom kontrolu.

„Model Tesla 3 dosiahol jedno z najvyšších hodnotení bezpečnostného asistenta, aké sme doteraz videli. Systém ochrany pred kolíziami je prvotriedny, s autonómnym systémom núdzového brzdenia a systémom varovania pred kolíziou, ktoré vykazujú vysokú úroveň výkonu. “, ďalej dodal: „Tesla odviedla skvelú prácu v tom, že využila štrukturálne výhody elektrického vozidla vo svoj prospech. Výkon nárazu je posilnený absenciou mechanického motora a nízkym ťažiskom vozidla. Tesla Model 3 skutočne ťaží zo svojej elektrickej architektúry. “

Len pre zaujímavosť, automobil Tesla Model 3 získal 94 bodov zo 100. Nižšie si môžete pozrieť sľubované video.

Nižšie v tabuľke si môžete pozrieť bezpečnostné výsledky z posledných testovaných vozidiel asociáciu Euro NCAP.

Ochrana dospelých cestujúcich (%) Ochrana detských pasažierov  (%) Ochrana ľudí mimo vozidla (%) Bezpečnostný asistent (%)
Vozidlo
DS 3 Crossback (standard safety equipment) 87 86 54 63
DS 3 Crossback (with safety pack) 96 86 64 76
Kia Ceed (standard safety equipment) 88 85 52 68
Kia Ceed (with safety pack) 88 85 68 73
Mercedes-Benz B Class (standard safety equipment) 96 90 78 75
Mercedes-Benz GLE 91 90 78 78
Škoda Scala 97 87 81 76
Tesla Model 3 96 86 74 94
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close