SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Podľa testov notebookov viacero výrobcov nadhodnocuje výdrž batérie. Pozrite sa ako dopadol ten váš

Pokiaľ ide o notebooky, životnosť batérie môže byť kľúčom pri rozhodovaní o kúpe konkrétneho modelu. Portál Which zistil, že životnosť batérie, akú sľubujú výrobcovia notebookov, sa zriedka rovná realite. Test portálu ukázal, že takmer všetci výrobcovia notebookov nadhodnocujú výdrž batérie. V niektorých prípadoch boli odhady životnosti batérie až dvojnásobok toho, čo ukázal test.

Which sa pri svojom teste pozrel na 67 modelov rôznych výrobcov a výdrž batérie na jedno nabitie zisťoval pri činnostiach ako surfovanie po internete, pozeranie filmov a ľahké domáce používanie. Celkovo zistili, že výrobcovia sa nezhodujú vo svojich odhadoch s realitou nie na minúty, ale hodiny. Najoptimistickejší výrobcovia notebookov nadhodnotili životnosť batérie o 50% alebo viac, takže nabíjací kábel musíte hľadať dvakrát tak často, ako by ste očakávali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A víťazom sa stáva…

Najhoršie v teste dopadli notebooky od HP, Dell, a Asus, ktorých výrobcovia v odhadovanej výdrži batérie zavádzajú najviac. O tretinu nižšiu výdrž dosiahli Acer, Lenovo a Toshiba. Naopak, jablĺčkári sa majú na čo tešiť, pretože ich Macbooky dosahujú dokonca vyššiu výdrž, ako Apple sľubuje.

Zdroj: unsplash.com

Dell sa k testovaniu vyjadril, že je ťažké konkrétne odhadnúť životnosť batérie a očakávať, že bude priamo korelovať s užívateľským správaním, pretože každý využíva svoj PC inak. HP zasa tvrdí, že na testovanie svojich batérií využíva reálne skripty a aplikácie, ako je napr. Microsoft Office a presné špecifikácie, ako napríklad rozlíšenie obrazovky ovplyvnia výsledky pre každý model.

Zdroj: Which.co.ukunsplash.com (obrázky)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close