V spore medzi USA a Huawei nastal zásadný obrat. Trump prehodnotil svoje opatrenia

Americký prezident Donald Trump po summite G20 ohlásil ukončenie blokády dodávok služieb a tovarov pre čínsky Huawei

Donald Trump sankcie huawei trump-3508121_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Posledné týždne nás každý deň zavaľujú desiatky správ týkajúcich sa zaradenia čínskej spoločnosti Huawei na zoznam spoločnosti „entity list. Dôvodom sú údajné obavy, že jeho technológia by mohla byť použitá na špionáž. Tento krok znamenal pre americké spoločnosti zákaz obchodovania so spoločnosťou Huawei, ktorá odmieta tvrdenie, že pomáha čínskemu štátu špehovať.

Koncern je v dôsledku sankcií zo strany USA pod obrovským tlakom. Tento mesiac spoločnosť podala žalobu proti Ministerstvu obchodu vo Washingtone. Predmetom žaloby sú telekomunikačné zariadenia, ktoré prepravila spoločnosť z Číny do testovacieho laboratória v Kalifornii a odtiaľ ich chcela priviezť naspäť do Číny. Podľa Huawei bol tento náklad zabavený americkou vládou na Aljaške.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastal zlom v kauze USA vs Huawei

Nateraz sa však zdá, že v obchodnom spore nastal obrat. Informuje o tom portál Spiegel.de. Na samite G20 americký prezident Donald Trump oznámil ukončenie hospodárskej blokády a chce znovu povoliť dodávky amerických spoločností čínskemu telekomunikačnému gigantovi Huawei. V Osake Trump sľúbil čínskemu štátnemu a stranickému vodcovi Xi Jinpingovi, že technologické komponenty budú naďalej dodávané Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre