Spravodajstvo

Ukrajinec prostredníctvom slúchadiel AirPods, ktoré mu ukradol ruský vojak, sledoval pohyb nepriateľských vojakov

Ruský vojak sa ulakomil na slúchadlá AirPod. Ukrajinec následne pomocou funkcie Nájdi moje zariadenie sledoval, ako sa pohybuje ruské vojsko.

Vojna na Ukrajine so sebou neprináša len materiálny škody, ale aj nezvratné straty na životoch. Najhoršie na tom je, že mnohokrát o život prichádzajú aj nevinní ľudia, ktorí sa do bojov nijako nezapájajú. Inými slovami o život prichádzajú aj civilisti, ktorí sa dištancujú od aktívneho zapojenia do bojov.

Okrem iného ruskí vojaci sa neštítia ani rabovať a okrádať miestnych obyvateľov. Najnovší prípad, na ktorý poukazuje portál nypost.com, je toho príkladom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ruský vojak sa ulakomil na slúchadlá v dôsledku čoho odhalil pohyb vojakov

Ukrajinský muž, ktorého okradli ruskí vojaci, sledoval neskôr ich pohyb. Pýtate sa ako? Nepotreboval k tomu žiadnu špeciálnu technológiu, či drahú techniku. Pohyb ruských vojakov prezradili obyčajné slúchadlá, ktorých cena sa pohybuje okolo 100€. Potom, ako mu ukradli slúchadlá AirPod, si uvedomil, že ich môže vyhľadať pomocou funkcie „Find My Device“, teda nájdi moje zariadenia.

Sements na sociálnej sieti uviedol, že jeho slúchadlá mu boli ukradnuté z jeho domu v Hostomeli asi 40 kilometrov severozápadne od Kyjeva. Slúchadlá mu ukradli krátko na to, ako Rusko začalo inváziu naprieč Ukrajinou.

Následne pomocou funkcie Nájdi moje zariadenie sledoval, ako jeho slúchadlá prešli hranicu s Bieloruskom, kde dorazili do Belgororu, kde Rusi začali zhromažďovať vojakov pre ďalší útok.

Semenets zdieľal svoj záludný trik na Instagrame a označil Apple.

„Vďaka technológii viem, kde teraz [sú] moje AirPods,“ napísal k mape ich polohy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vitaliy Semenets (@vitaliysemenets)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close