Twitter prijíma rázne opatrenia v boji proti terorizmu!

Zdroj: okayplayer.com

Podľa najnovšej správy o transparentnosti Twitteru prijala táto gigantická sociálna sieť viacero opatrení v boj proti terorizmu na sieti, vrátane odstavenia 636 248 účtov, ktoré podporovali terorizmus od augusta 2015.

V správe, ktorá podrobne uvádza opatrenia prijaté medzi začiatkom júla a koncom decembra minulého roka, sa uvádza, že Twitter v tomto časovom období vypol takmer 377 000 účtov podporujúcich terorizmus. Twitter ďalej uvádza, že 74% týchto pozastavených účtov bolo detekovaných pomocou interných nástrojov bojujúcich proti spamu. Pre porovnanie, predchádzajúce údaje uvádzajú, že týmto spôsobom bola odhalená len jedna tretina účtov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ostrá kritika sociálnych sietí

Twitter už dlhšie čelil ostrej kritike ohľadom terorizmu. Britský minister vnútra v auguste 2016 kritizoval Twitter, ako aj Facebook a YouTube, za „vedomé zlyhávanie“ pri likvidácii terorizmu a extrémizmu propagovanom na ich stránkach.

Zdroj: twitter.com

Twitter tiež v minulom roku čelil súdnemu sporu, ktorý tvrdil, že sociálna sieť podporovala šírenie teroristickej propagandy tým, že povolila členom ISIS udržiavať svoje účty na Twitteri. Federálny sudca neskôr rozhodol, že Twitter nebol zodpovedný za obsah na platforme publikovaný tretími stranami.

Twitter vydával polročné správy o transparentnosti od roku 2012, aby ukázal trendy v právnych žiadostiach, duševnom vlastníctve a zásadách ochrany osobných údajov a odpovedí. Posledné správy Twitteru si môžete prezrieť na tomto odkaze.

Zdroj: bbc.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre