Tesla prichádza s údajmi, ktoré jednoznačne dokazujú, že ich autopilot je bezpečnejší ako bežný vodič

Tesla prichádza so štatistikou, z ktorej vychádza, že nimi vyvinutý autopilot má výrazne nižšiu nehodovosť ako priemerný vodič.

Tesla
Zdroj: flicrk.com (jbdodane)

Autopilot sa používa predovšetkým na diaľniciach, ktoré majú menej nehôd ako mestské ulice, pretože jazdné podmienky sú oveľa jednoduchšie. Takisto k  menšej nehodovosti prispievajú novšie autá, ktoré disponujú modernými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Všeobecne platí, že čím viac aktívnych bezpečnostných prvkov je zapnutých v akomkoľvek čase, tým sú autá bezpečnejšie.

V  najnovšej správe o dátach bezpečnosti za tretí kvartál Tesla aktualizovala údaje nehodovosti, aby preukázala, že autopilot je bezpečnejší ako priemerný vodič. Aktualizácia údajov nehodovosti autopilota hovorí, že sa údaje o nehodovosti výrazne znížili a v porovnaní s predchádzajúcimi správami o bezpečnosti autopilot preukázal významné zlepšenie. V posledných štvrťrokoch sa miera nehôd spoločnosti Tesla pri autopilote pohybovala okolo jednej nehody na 4,83 milióna kilometrov. No najnovšie údaje z tretieho štvrťroka však hovoria, že spoločnosť Tesla mala jednu nehodu na každých 6,98 milióna kilometrov, na ktoré bol systém autopilot nasadený. Tieto bezpečnostné údaje autopilota sa však zaoberajú iba nehodami, nie zraneniami cestujúcich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tesla už viac ako rok zverejňuje bezpečnostné čísla autopilota, aby preukázala, že autopilot je v priemerných jazdných podmienkach bezpečnejší ako ľudský vodič. Spoločnosti sa v tomto ohľade doteraz darilo dobre a získala mnoho vyznamenaní za bezpečnosť. Minulý mesiac ocenenie IIHS udelilo Modelu 3 ocenenie Top Safety Pick +, čo je najvyššia česť inštitútu.

Miera nehôd autopilota bola nižšia ako miera nehôd vodičov v USA

Pri porovnaní údajov autopilota s priemernou mierou nehôd v  USA došlo k výraznému zlepšeniu. Národný priemer hovorí podľa najnovších údajov, že každého 0,8 milióna kilometra sa stane 1 nehoda. To znamená, že kilometre autopilota od Tesla boli takmer 9-krát menej pravdepodobné, že povedú k nehode, ako je celoštátny priemer.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre