Tento „skutočný Iron-Man“ ukázal futuristický oblek armádnym šefóm, ako by mohli vojaci lietať po oblohe

Richard Browning z Gravity Industries opäť raz predviedol nimi vyvinutý oblek, ktorý umožňuje jeho nositeľovi lietať.

Iron-Man Gravity Industries Richard Browning
Zdroj: YouTube (Daily Mail)

Richard Browning, zakladateľ spoločnosti Gravity Industries v minulosti viackrát pútal pozornosť nielen odbornej, ale aj laickej verejnosti. Dôvodom je nimi vyvinutý  špeciálny oblek, ktorý umožňuje jeho nositeľovi lietať podobne, ako sme to mohli vidieť vo filme Iron Man.

Naposledy ukazoval tento oblek v súvislosti s jeho možným využitím v prípade horských záchranárov. Ako Browning  uviedol ešte v októbri minulého roka, tak jeho oblek môže dať záchranárom doslova nadľudské schopnosti v čase, keď je potrebná každá jedna sekunda, aby sa dostali k pacientovi čo najskôr. Oblek v tom čase ukázal na konkrétnom príklade, kedy výstup do ťažko prístupnej horskej oblasti, ktorý by inak trval 25 minút, zvládol za 90 sekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prúdový oblek budúcnosti, ktorý umožňuje jeho nositeľovi lietať

Browling najnovšie prezentoval svoj oblek v priebehu včerajšieho dňa počas konferencie The Army People Conference, ktorá sa konala v anglickom meste Farnborough. Tentokrát však predviedol jeho využitie v súvislosti s vojenskými zámermi, píše portál dailymail.co.uk, ktorý upozorňuje na tému.

Podľa hovorcu konferencie mal Browling demonštrovať potenciál prúdového obleku na použitie britskými vojakmi.

„Konferencia sa začala letom s ukážkou schopností Richarda Browninga v prúdovom obleku vzdorujúcom gravitácii,“ vysvetlili hovorca konferencie, ktorý ďalej dodal: „Inovácie a technologický pokrok – dve premenné z hlavných hnacích síl konferencie, boli pozoruhodne preukázané.“

Browling počas prezentácie obleku prezradil, že je poháňaný piatimi plynovými turbínami a je schopný dosiahnuť výšku až 12 tisíc stôp, teda približne 9,6 kilometra. Rovnako uviedol, že maximálna rýchlosť, ktorú dokáže zariadenie vyvinúť, je cez 120 kilometrov za hodinu.  Celé video z demonštrácie tejto technológie počas konferencie, si môžete pozrieť nižšie. Uvidíte v ňom, ako Browling vyletel na kapotu auta a neskôr s ľahkosťou preletel k balkónu s hosťami konferencie, ktorí si ho následne odfotografovali.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre