Telekom rozširuje pokrytie optikou pre ďalších viac ako 66-tisíc domácnosti. Ide o tieto lokality!

Slovak Telekom rozširuje možnosti poskytovania svojich služieb o desiatky tisíc nových domácností.

Telekom
Zdroj: Telekom, úprava Vosveteit

Telekom v posledných dňoch zapĺňa plátky viacerých lokálnych médií. Dôvodom je, že spoločnosť len niekoľko dní dozadu oznámila zmeny v paušálových balíčkoch, kde si mnohí prišli na dodatočné dáta a to úplne zadarmo. 

Spoločnosť  oznámila, že zvyšuje pokrytie služieb na optickej sieti

Spoločnosť konkrétne oznámila, že začína poskytovať časť svojich služieb na optickej sieti spoločnosti Orange. V praxi to znamená, že Telekom bude využívať infraštruktúru spoločnosti Orange . Pre koncových zákazníkov to má niekoľko výhod, odhliadnuc od zvýšenej konkurencie, tak desaťtisíce domácnosti získajú prístup k programov, ktoré doposiaľ neboli zo strany spoločnosti Telekom dostupnými. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viac ako 66-tisíc domácnosti

Spoločnosť ďalej prezradila, že spolupráca so spoločnosťou Orange rozšíri ponuku ponúkaných služieb Telekomu do viac ako 66-tisíc domácnosti. Samotný proces objednávok a inštalácie nových služieb bude prebiehať ako doposiaľ, ako sú zákazníci zvyknutí. Prejdime však k lokalitám, ktoré budú z rozširovania pokrytia optiky ťažiť najviac.

„Slovak Telekom prichádza v prvej fáze do 15 miest a v priebehu apríla bude môcť služby poskytnúť pre viac ako 66 tisíc domácností. Ak zákazníci mali doteraz vo svojej bytovke alebo dome k dispozícii optickú sieť iba od Orangeu, ale nie od Telekomu, budú môcť odteraz využívať aj služby Telekomu na sieti Orangeu.

Medzi päť najväčších miest s novým pokrytím patrí Nitra (14 750 domácností), Prievidza (11 950), Bratislava (10 400), Nové Zámky (7 050) a Topoľčany (5 150).

V ďalších siedmich mestách získa Telekom pokrytie v rozsahu niekoľkých tisíc domácností: Nová Dubnica (3 150), Prešov (3 100), Trnava (2 700), Krompachy (1 950), Žiar nad Hronom (1 200), Pezinok (1 100) a Piešťany (1 000).

Napokon sú tu tri lokality, kde Telekom získa pokrytie v menšom, ale dôležitom rozsahu vzhľadom na pokryté miesta. Medzi ne patrí Galanta (viac ako 900), Martin (viac ako 900) a Poprad (cca 600).“

Spoločnosť ďalej dodáva, že priamo na stránkach Telekomu si môžu zákazníci  skontrolovať pokrytie optikou.

Telekom pracuje na plné obrátky. Čoskoro pribudnú ďalšie lokality

Dobrou správou je, že Telekom tak, ako pominulé roky, tak aj v tomto roku plánuje rozširovať pokrytie optikou ďalšie lokality.

„Slovak Telekom pokračuje v intenzívnom budovaní optickej siete aj naďalej. Po dvoch rekordných rokoch s rastom pokrytia o 105 tisíc (2019) resp. 120 tisíc nových domácností (2020) napreduje a prekročil už métu 778 tisíc pokrytých domácností vlastnou optikou.“

Nachádzate sa aj vy v novo rozšírenej lokalite? Dajte nám vediet nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre