Takto si v Chrome môžete zapnúť nový vzhľad kontextovej ponuky, aby bol v súlade s dizajnom Windows 11

Chrome 96 ponúka novú kontextovú ponuku v štýle Windows 11. Nový dizajn si môžete zapnúť prostredníctvom experimentálnych funkcií. Pozrite sa, ako na to!

Prehliadac Chrome nova kontextova ponuka
Zdroj: Vosveteit.sk

Google len pred niekoľkými dňami uvoľnil novú verziu prehliadača Chrome 96. Tá priniesla viacero noviniek. Jednou z tých významnejších je napríklad rýchlejšie načítanie stránok, ktoré sme omylom zatvorili. Spoločnosť za týmto účelom prekopala systém, ako dochádza k ukladania a správe stránok, ktoré sú uložené v dočasnej vyrovnávacej pamäti.

Jednou z ďalších noviniek, ktorá je však dostupnou prostredníctvom experimentálnych funkcií, je nový vzhľad kontextovej ponuky naprieč prehliadačom. Nižšie vám ukážeme krok za krokom, ako môžete tento nový vzhľad v štýle Windows 11 aktivovať. Nie je to nič zložité.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zapnite si nový vzhľad kontextovej ponuky v prehliadači Chrome

Ako sme už vyššie spomínali, tak za účelom, aby ste zapli nový vzhľad kontextového menu, tak je potrebné funkciu zapnúť prostredníctvom experimentálnych nastavení prehliadača. K týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako si otvoríte stránku „chrome://flags“. Následne v rámci ponuky vyhľadajte možnosť Windows 11 Style Menus a zmeňte preddefinovanú možnosť z „Default“ na „Enabled“, teda zapnuté.

Chrome_Windows 11 dizajn
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne reštartujte prehliadač. Potom, keď budete pracovať s kontextovou ponukou, tak budete mať ponuku zaoblenú v štýle vzhľadu operačného systému Windows 11.

Chrome_kontextova ponuka v style Windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk

V závere musíme dodať, že nový vzhľad ponuky si môžete aktivovať v prehliadači Chrome od verzie 96. Či máte požadovanú verziu prehliadača môžete skontrolovať prostredníctvom nastavení prehliadača v sekcii O prehliadači Chrome.

Chrome verzia prehliadaca
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sa vám pozdáva nová kontextová ponuka v prehliadači Chrome? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre