Stále viac sa špekuluje sa, ze ďalší čínsky výrobca smartfónov príde s elektromobilom

Ku spoločnosti Huawei by sa mohol na zoznam pridať aj stále populárnejší výrobca spotrebnej elektroniky OPPO.

huawei Alpha S
via autoevolution

Ku spoločnosti Huawei a jej historicky prvému predstavenému elektromobilu by sa v najbližších rokoch mohol pridať ďalší čínsky výrobca spotrebnej elektroniky. Podľa najnovších informácií, o ktorých informoval zahraničný portál Gizchina.com to vyzerá tak, že ku čínskemu telekomunikačnému gigantovi, Huawei, by sa mohol už čoskoro pridať aj výrobca OPPO.

Výrobca pokukáva po vedeckých talentoch

Generálny riaditeľ spoločnosti OPPO, Chen Mingyong, sa podľa blízkych zdrojov údajne informoval a zaujímal o talenty z odvetvia elektromobility. Nové talenty údajne hľadá aj priamo spoločnosť OPPO, ktorá by na projekte svojho prvého elektromobilu mohla pracovať už teraz. Aktuálne však tento projekt zrejme nie je formálne „na stole“ a ide iba o možné „načrtnutie“ prípadného projektu, ktorý by mohol nabrať reálne obrátky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Príprava na vývoj elektromobility

Chen Mingyong sa v posledných týždňoch údajne stretol s viacerými silnými hráčmi na trhu s osobnými automobilmi. Presnejšie sa mal stretnúť s predstaviteľmi spoločností ako CATL China a China Automotive Research Institute. V rokovaniach s prípadnými partnermi však nezaostávali ani ďalší vysoko postavení predstavitelia spoločnosti OPPO. Spomenúť treba aj hlavného výskumníka Guo Yandonga, ktorý do spoločnosti OPPO prišiel od predošlého zamestnávateľa Xiaopeng Motors a dnes už údajne zasahuje do príprav tímov vyvíjajúcich autonómne riadenie.

Súboj s najväčším konkurentom z domáceho trhu

Xiaomi Oppo
Zdroj: Vosveteit.sk

Všetky indície tak nahrávajú do karát už spomínanej teórii o tom, že spoločnosť OPPO začína s vývojom svojho historicky prvého elektromobilu. Samozrejme, v úlohe je stále aj možnosť, že sa výrobca bude zameriavať iba na technológie, ktoré následne bude môcť ponúknuť samotným výrobcom. Vytvorenie vlastného elektromobilu by však dávalo pre samotného výrobcu omnoho väčší zmysel, keďže jeden z jeho najväčších konkurentov, spoločnosť Xiaomi, o výrobe svojho prvého elektromobilu špekuluje už pomerne dlhú dobu.

Uvidíme na trhu s elektromobilmi už čoskoro ďalšieho veľkého výrobcu smartfónov? Čo si myslíte? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre