SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Spoločnosť Xiaomi ukazuje rýchle nabíjanie pri výkone 200W. Ako dlho trvá nabitie batérie smartfónu?

Xiaomi ukázalo technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 200W. Nabitie smartfónu s kapacitou batérie 4000mAh trvá len niekoľko minút.

Technológia rýchleho nabíjania z roka na rok napreduje. Zatiaľ, čo sme o tejto technológii 5 rokov dozadu počuli minimálne, tak dnes je varenou pečenou v každom smartfóne vrátane lacnejších zariadení. Ide o technológiu, ktorou sa výrobcovia smartfónov snažia reagovať na nedostatočnú výdrž batérií smartfónov, ktorá roky „stagnuje“ na jednom, či najviac dvoch dňoch.

V súčasnosti tigrami v tejto oblasti sú najmä spoločnosti Xiaomi, Oppo, či Vivo, ktoré sa predbiehajú v prinesení vyššieho výkonu. Najnovšie svoju dominantnú pozíciu na čele inovátorov tejto technológie zdôraznilo Xiaomi, ktoré ukázalo technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 200W. Na tému upozorňuje portál xmobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi sľubuje nabitie smartfónu za 8 minút

Spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľala príspevok, v ktorom ukazuje výkon technológie Hyper Charge, ktorá využíva výkon 200W. Xiaomi deklarovalo túto technológiu na upravenom zariadení Mi 11 Pro s kapacitou batérie 4 000mAh. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie sa podarilo nabiť z 0% na 100% za 8 minút. 

Myšlienka spoločnosti Xiaomi nie je novou, ale skôr nevyhnutnou, pretože technológia lítiových batérií neprináša dlhšiu dobu žiadne výrazne inovácie. Preto je prinajmenšom dobré, že môžeme naše zariadenia nabiť v krátkom okamihu z ktorejkoľvek zásuvky.

Okrem iného Xiaomi hovorí aj o vylepšeniach súvisiacich s technológiu bezdrôtového nabíjania. Konkrétne hovorí o bezdrôtovom nabíjaní pri výkone 120W.

Rovnako treba dodať, že takýto výkon rýchleho nabíjania v súčasnosti neponúka žiaden smartfón z kuchyne Xiaomi, či iného výrobcu mobilných zariadení. Druhým dychom treba povedať, že bolo by zvláštne, ak by Xiaomi ukázalo vylepšenú technológiu rýchleho nabíjania, ale nehodlalo sa ju použiť v praxi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close