Spravodajstvo

Sony aj naďalej padá. Dodávky smartfónov v 2. kvartáli 2019 opäť rapídne klesali

Predaje smartfónov Sony po prvýkrát v histórii za posledných 9 rokov padli pod 1 milión predaných zariadení v priebehu jedného kvartálu roka.

Spoločnosti Sony sa v  oblasti mobilných zariadení v poslednom období moc nedarí. Nasvedčuje tomu najnovší report hovoriaci o dodávkach smartfónov za 2. kvartál tohto roka. Podľa neho spoločnosť distribuovala len 900-tisíc smartfónov. Po prvýkrát za posledných 9 rokov tak dodávky smartfónov klesli pod 1-milión predaných zariadení. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

predaje smartfonov Sony po kvartaloch
Via gsmarena.com

V  prepočte na čísla, 900-tisíc predaných smartfónov prinieslo do rozpočtu spoločnosti približne 3,5 miliónov € čo predstavuje pokles o 9% oproti  prvému kvartálu tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Sony trzby z predaja smartfonov
Zdroj: Sony (príjem je uvedený v JPY)

Spoločnosť Sony má za tento rok cieľ predať 5 miliónov zariadení. Podľa aktuálnych čísiel však pravdepodobne dosiahne hranicu približne 4 miliónov predaných smartfónov. Na druhej strane je pred nami ešte najsilnejšia časť roka, ktorá môže všetko zvrátiť.

Ozdravovací plán

Spoločnosť Sony na prelome marca a  apríla verejne ohlásila viacero zmien týkajúcich sa mobilnej divízie, ktorú chce premeniť do roku 2020 v  ziskovú. V rámci ozdravovacieho plánu spoločnosť informovala, že prepustí približne 50% zamestnancov. Spoločnosť zároveň ohlásila, že sa stiahne z viacerých trhov a sústredí sa len na vybrané regióny v Európe a v Ázii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close