Facebook už čoskoro zmení názvy populárnych aplikácií Instagram a WhatsApp

Spoločnosť chce jasne vyjadriť, kto stojí za spomínanými aplikáciami

Facebook WhatsApp Instagram
Zdro: Vosveteit.sk

Spoločnosť Facebook má v pláne už čoskoro zmeniť názvy populárnych aplikácií WhatsApp a Instagram. Cieľom spoločnosti je zreteľnejšie verejnosti ukázať, kto aplikácie vlastní a kto stojí za ich vývojom. O najnovších plánoch spoločnosti ako prvý informovali zahraničné noviny The Information. Neskôr tieto informácie potvrdili aj zástupcovia spoločnosti Facebook.

Označenie spoločnosti uvidíme iba v obchodoch s aplikáciami

„Chceme byť jasnejší o produktoch a službách, ktoré sú súčasťou Facebooku,“ uviedol hovorca spoločnosti Facebook pre The Information. Názvy aplikácií budú zmenené na WhatsApp by Facebook a Instagram by Facebook, pričom sa samotné názvy zmenia radikálne iba v prípade obchodov s aplikáciami. Akonáhle si aplikácie stiahnete, budú aj naďalej figurovať pod tým istým označením, ako doposiaľ, čiže Instagram a WhatsApp.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvotné špekulácie sa objavili už v marci

Najnovšie rozhodnutie Facebooku len potvrdzuje prvé špekulácie, ktoré sa objavili ešte v marci tohto roku. Viaceré zdroje vtedy naznačili, že Facebook zrejme siahne po takomto kroku kvôli obvineniam z protimonopolných akvizícií oboch spoločností. Celá situácia sa pritom vyostrila ešte mesiace predtým, kedy pôvodní zakladatelia aplikácií rezignovali s odvolávaním sa na nedostatok autonómie v rámci vývojárskych tímov, na ktoré Facebook tlačil a pochopiteľne, stále tlačí viac a viac. Facebook si tak týmto krokom len utvrdzuje svoju dominantnú pozíciu, čo je celkom logické.

Dátum je zatiaľ neznámy

Facebook ešte vôbec nešpecifikoval, kedy sa nové zmeny dostanú do platnosti. Otázkou ešte je, či bola spoločnosť Facebook ku tomuto kroku donútená Federálnou obchodnou komisiou USA, alebo inými orgánmi, ktoré spoločnosť vyšetrovali. Na bližšie detaily si tým pádom musíme počkať ešte minimálne zopár týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre