Smartfóny zo série Redmi 10 môžu priniesť špecifikácie, ktoré nie sú v kategórii dostupných zariadení bežné!

Redmi 10 je nová séria základných smartfónov od Xiaomi, ktorá má prísť s čipsetmi od spoločnosti MediaTek, ktoré však umožňujú značnú evolúciu.

Redmi
Zdroj: vosveteit.sk

Nie je tomu tak dávno, čo sme sa dozvedeli základné informácie o modeloch zo série Redmi 10. Uniknuté informácie ohľadom pamäťovej konfigurácie či operačnom systéme práve dopĺňajú správy o použitých čipsetoch, ktoré budú základom pre modely Redmi 10, resp. Redmi 10A. Portál Xiaomiadictos.com nám týmto naznačuje, že i keď pôjde o lacnejšie a menej výkonné čipsety z radov MediaTek Helio, výbava môže byť až nevídane skvelá a Xiaomi by mohlo priniesť revolúciu do nižšej triedy smartfónov. O aké čipsety pôjde a aká výbava je v prípade lacných modelov možná?

Redmi 10 s vlastnosťami vyššej strednej triedy?

Základný a najlepšie vybavený smartfón zo série od spoločnosti Redmi by mal získať čipset MediaTek Helio G96, ktorý je vylepšeným súrodencom čipsetu Helio G95. Grafickým akcelerátorom je v tomto prípade Mali G57 MC2 a nikto by nečakal, že práve tento čipset bude schopný v smartfóne „utiahnuť“ displej s obnovovacou frekvenciou 120Hz a to v prípade IPS LCD i AMOLED s FHD+ rozlíšením. V porovnaní s jeho predchodcom ktorý zvládal len 60Hz ide o značné vylepšenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prípade tohto smartfónu je možné, že by získal i 108mpx snímač kamery i keď v poslednej dobe sa povráva skôr o 50mpx snímači. Špekuluje sa, že Redmi 10 môže získať i najnovšiu technológiu Bluetooth 5.2 či WiFi 5.

Lacnejší model v sérii taktiež so špičkovou výbavou

Ďalší model ktorý by mal doplniť populárnu sériu je Redmi 10A, teda menej vybavený model. Označenie stále nie je definitívne, no čo však poznáme, je čipset MediaTek Helio G88. V tomto prípade ide o nástupcu čipsetu Helio G85. Čo sa týka displeja, rovnako ide o možný nárast Hz, keďže Redmi 10A by mohol získať až 90Hz displej. Kamera však v tomto prípade môže mať „len“ 64mpx.

Ako to nakoniec u Xiaomi so smartfónmi bude sa dozvieme už čoskoro, keďže odhalené informácie značia ich skorý príchod. Či však Redmi využije potenciál čipsetov od spoločnosti MediaTek naplno zatiaľ nevieme i keď by mohlo ísť o príjemné prekvapenie. Nezabudnime však pripomenúť, že oba čipsety podporujú iba 4G konektivitu.

Aké vlastnosti tipujete u smartfónov vy? A zvažujete kúpu jedného z modelov nižšej kategórie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre