„Skôr než zomriem!“, hovorí Elon Musk v súvislosti s vybudovaním továrne spoločnosti Tesla mimo Zeme, na Marse

Elon Musk je pre mnohých bláznom a zároveň, pre mnohých géniom našej doby. Hovorí, že do 40 rokov by mohla mať Tesla prvú továreň mimo Zeme, na Marse.

Elon Musk je pre mnohých bláznom a  zároveň, pre mnohých géniom, ktorý formuje svet v jeho predstavu, ako by mal vyzerať. Nie je tajomstvom, že sa pozerá aj po planéte Mars, po ktorej sa doposiaľ neprechádzala žiadna ľudská noha. Jeho ambície so susednou planétou, sú veľké. Musk ešte v priebehu minulého roka odkryl jeho víziu o kolonizácii Marsu, na ktorej konci stojí do roku 2050 približne 1 milión obyvateľov červenej planéty. Nie každý si však myslí, že je to možné a mnoho odborníkov hovorí o tejto úvahe, ako o nereálnom sne, minimálne nateraz.

Najnovšie, portál dailymail.co.uk upozorňuje na ďalšie vyjadrenia Elona Muska, ktoré súvisia s planétou Mars. Aktuálne najbohatší muž sveta posúva svoju víziu o kolonizácii Marsu na novú úroveň. Počas stretnutia akcionárov spoločnosti Tesla v Austine (Texas) Musk uviedol, že počas jeho života by bolo reálne postaviť prvú továreň na automobily Tesla aj mimo Zeme, na Marse.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Máme ešte mnoho rokov pred nami kým Tesla postaví svoju prvú mimoplanetárnu továreň“, uviedol Musk v reakcii na jedného z akcionárov, ktorý sa pýtal, kedy bude Tesla vyrábať prvé autá „mimo Zeme“. Musk v reakcii ďalej dodal: „Myslím si, že by to mohlo byť ešte predtým, ako zomriem. To by bolo fakt super. Máme teda pred sebou ešte asi 40 rokov.“

Bude zaujímavé sledovať, či sa podarí Elonovi Muskovi naplniť niektoré z jeho cieľov. Prvý test, vybudovať raketu, ktorá je schopnou bezpečne dopraviť ľudí na ISS, zvládol. Teraz ho čaká ďalšia úloha, ktorou je bezpečne dopraviť ľudí na Mesiac a potom na Mars. Toto všetko chce stihnúť do roku 2026. Nehovor viac o tom, že jeho plány sú oveľa ambicióznejšie, ako napríklad plány NASA, ktorá plánuje poslať prvých ľudí na Mars do roku 2033.

Myšlienka posunutia priemyslu mimo Zeme nie je novou

Myšlienka posunúť priemysel aj za hranice našej planéty, nie je novou. Ešte v priebehu júla, šéf spoločnosti Amazon a Blue Origin, Jef Bezos povedal, že ak chceme ochrániť Zem pred klimatickými zmenami, tak by sme sa mali presunúť do vesmíru, aby sme ju mohli chrániť.

„Musíme vziať všetok ťažký priemysel a ďalší priemysel, ktorý  znečisťuje atmosféru, a presunúť ho do vesmíru a ponechať Zem ako nádherný klenot planéty, aký je,“ povedal Bezos, ktorý ďalej doplnil: „Neviete si ani predstaviť, ako je malá atmosféra našej planéty. Bývame v nej a vyzerá tak veľká. Dávame nám to pocit, že atmosféra je obrovská a že s ňou nemusíme dobre zaobchádzať. Keď sa tam hore dostanete, tak uvidíte, aká je malá a aká je krehká.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre