Škodovka prezrádza, koľko automobilov vyprodukovali v čínskych závodoch. To číslo je ohromujúce!

Škoda dosiahla významný míľnik

Skoda_logo
Zdroj: flickr.com

Keď príde reč na Škodovku, tak mnohých z nás napadne, že ide o lokálneho výrobcu, ktorý vyrába a dodáva svoje autá primárne v Európe. Tá už však dlho nie je len lokálnym hráčom, ale medzinárodným. Spoločnosť v týchto dňoch publikovala tlačovú správu, v ktorej prezrádza, že v Číne vyprodukovali už niekoľko miliónov automobilov.

3 milióny automobilov

„Pamätám si veľmi dobre, ako sme boli hrdí, keď výrobné linky ŠKODY opustilo v Číne prvé auto. Skutočnosť, že som bol svedkom tejto udalosti na mieste, bol pre mňa veľmi zvláštnym momentom. Dnes som rád, že môžem tímu ešte raz zablahoželať k ďalšiemu veľkému úspechu: tri milióny automobilov značky ŠKODA postavených v Číne, sú dôvodom na oslavu…“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen dozornej rady spoločnosti pre produkciu a logistiku.

Škoda v skutočnosti svoje automobily dodáva pre lokálny trh vcelku dlhú dobu, pričom prvé autá boli dostupnými na miestom trhu už v roku 1930, a od roku 1936 spoločnosť mala v Číne už 5 obchodných zastúpení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalší významný míľnik pre spoločnosť bol v roku 2007, kedy začala fyzicky vyrábať prvé automobily na území Číny. Išlo konkrétne o model Škoda Octavia, ktorý začala spoločnosť vyrábať v Šanghaji. Neskôr pribudli ďalšie modely, ako aj závody.

Zatiaľ čo v roku 2007 bolo vyprodukovaných na území Číny len 39-tisíc automobilov, tak v rokoch 2008 až 2010 to bolo už 385 tisíc, pričom medzi rokmi 2011 až 2013 ich počet stúpol už na 705-tisíc. V rokoch 2014 až 2016 ich bolo vyprodukovaných už 873-tisíc a medzi rokmi 2017 až 2019 ich bolo 953-tisíc. Znamená to, že spoločnosti sa podarilo v priebehu 75 mesiacov prekonať hranicu 3-miliónov vyrobených áut v Číne.

Škodovka prezrádza, čo stojí za excelentnou aerodynamikou 4. generácie Octavie

V súčasnosti spoločnosť vyrába v Číne celkovo 10 automobilov v 4 závodoch. Jednotlivé modely vrátane štatistík si môžete pozrieť v infografike nižšie.

Škoda produkcia automobilov v Číne
Zdroj: Škoda

Ralf Hanschen, prezident spoločnosti ŠKODA China, uviedol: „Výroba a dodávka troch miliónov vozidiel je pre spoločnosť ŠKODA v Číne zvláštnym míľnikom. Tento veľký úspech bol dosiahnutý vďaka našej vynikajúcej modelovej rade, úzkej spolupráci s našim spoločným partnerom, spoločnosťou SAIC Volkswagen, profesionálnym službám poskytovaným predajcami značky ŠKODA a vysokej úrovni odhodlania a tvrdej práce našich kolegov. Sme zvlášť vďační za dôveru, ktorú v nás zákazníci vkladajú. ŠKODA im v budúcnosti ponúkne ešte inteligentnejšie riešenia mobility. “

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre