Samsung Galaxy Note 20 bude vybavený „obyčajným“ 1080p/60Hz displejom, tvrdí renomovaný leaker

Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, že základný model Note 20 príde s identickými špecifikáciami, ako minuloročný Note 10

Samsung Galaxy Note 10
Zdroj: Youtube (TechTalkTV)

Juhokórejská technologická spoločnosť Samsung sa už pomaly ale isto chystá na online predstavenie nových vlajkonosičov zo série Galaxy Note 20, ktoré sa má konať už v auguste. Aktuálne o pripravovaných smartfónoch z tejto série príliš veľa nevieme, no najbližšie dni a týždne budú na uniknuté informácie určite „plodnejšie“, ako doposiaľ.

Technologický krok vzad

S prvými zaujímavými informáciami o nadchádzajúcej sérii Galaxy Note 20, respektíve o základnom modeli Note 20, prišiel známy zahraničný leaker vystupujúci pod prezývkou Ice Universe, ktorý na svojom profile na sociálnej sieti Twitter zverejnil nie moc lichotivé informácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa jeho informácií má pripravovaný Galaxy Note 20 prísť so „zúfalými špecifikáciami“ displeja, keďže základný model novej série má ponúknuť podobné, respektíve takmer identické špecifikácie displeja, ako jeho predchodca Galaxy Note 10. Reč je o displeji s rozlíšením FullHD+ a obnovovacej frekvencii „iba“ 60 Hz. I keď to bol donedávna bežný štandard, pri modernom smartfóne za niekoľko stoviek eur by známy leaker čakal omnoho viac, najmä ak zoberieme do úvahy, že Galaxy S20 ponúka až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Zaoblené hrany vystrieda plochý displej

Jedinou väčšou zmenou oproti predchodcovi, čo sa displeja týka, by mal byť hladký displej bez zaoblených hrán, podobne, ako v prípade smartfónu Galaxy S20. Doterajšie generácie ponúkali displeje so zaoblenými hranami, ktoré si však medzi používateľmi príliš veľa priaznivcov nenašli.

Pochopiteľne, tieto informácie treba brať s čiastočným nadhľadom, keďže už samotná informácia, že by Samsung zvolil iba 60 Hz obrazovku, je dosť zaujímavá a nepravdepodobná. Zároveň však treba vziať do úvahy, že práve Ice Universe patrí medzi najrenomovanejších leakerov v celom technologickom priemysle. Samozrejme, o ďalších informáciách o smartfónoch z pripravovanej série Galaxy Note 20 vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre