SamsungXiaomi

Samsung a Xiaomi ohlasujú prvý mobilný kamerový senzor s rozlíšením 108-megapixelov

Spoločnosť Samsung v kooperácii so Xiaomi predstavila prvý mobilný kamerový senzor na svete s rozlíšením presahujúcim 100-megapixelov.

Spoločnosť Samsung ohlásila prvý mobilný kamerový senzor s  rozlíšením presahujúcim 100-megapixelov. Upozorňuje na to portál Gizmohina.com.

Mobilný senzor ISOCELL Bright HMX

Senzor ISOCELL Bright HMX celkovo disponuje rozlíšením 108-megapixelov. Spoločnosť ďalej udáva, že vznikol na základe spolupráce so spoločnosťou Xiaomi. Partnerstvo oboch spoločností pritom nie je prekvapujúcim, Xiaomi len nedávno ohlásila, že už čoskoro predstaví 64-megapixelový fotoaparát so senzorom Samsung ISOCELL GW1.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Senzor ISOCELL Bright HMX bude disponovať rovnakou veľkosťou pixelov 0,8um, ako ponúka 64-megapixelový snímač. Rozdiel nastal však v  celkovej veľkosti senzory, V dôsledku toho sa podarilo vytvoriť prvý mobilný snímač na svete, vďaka ktorému je možné vytlačiť fotografie až do rozlíšenia 12032 x 9024 pixelov, ktoré sú porovnateľné s vysokokvalitnými digitálnymi zrkadlovkami.

Samsung a Xiaomi predstavuju prvu 108 megapixelovy mobilny snimac_2
Zdroj: Samsung

Väčšia veľkosť senzora pomáha senzoru HMX absorbovať viac svetla pri slabom osvetlení. Funkcia Smart-ISO ďalej pomáha senzoru inteligentne zvoliť  vhodné vlastnosti ISO, ktoré vyhovujú potrebám prostredia. Senzor HMX využíva technológie spoločnosti Samsung – Tetracell a ISOCELL Plus, vďaka čomu bude schopný generovať jasné 27MP obrázky s veľkými pixelmi. Senzor tiež podporuje nahrávanie 6K (6016 x 3384 pixelov) videí pri 30 fps.

„Spoločnosť Samsung neustále presadzuje inovácie v oblasti pixelových a logických technológií, aby navrhla naše obrazové senzory ISOCELL tak, aby zachytili ​​svet, ako ho vnímajú naše oči,“ povedal Yongin Park, výkonný viceprezident spoločnosti Samsung Electronics pre oblasť senzorov. „Vďaka úzkej spolupráci so spoločnosťou Xiaomi je ISOCELL Bright HMX prvým mobilným obrazovým snímačom, ktorý dokáže zachytiť viac ako 100 miliónov pixelov, a poskytuje pokrokovú technológiu Tetracell a ISOCELL Plus s jedinečnou reprodukciou farieb a ohromujúcimi detailmi.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close