Rok 2019 by mohol už konečne priniesť nového Prieskumníka vo Windowse 10 s prvkami dizajnového jazyka Fluent Design. Takto by mohol vyzerať

Novy Prieskumnik Vo Windowse 10 Michael West_2
Zdroj: Michal West

O dizajnovom jazyk Fluent Design sme na našich stránkach písali už viackrát. V skratke, jedná sa o dizajnový jazyk, ktorého cieľom je zavedenie moderného a priateľského užívateľského rozhrania naprieč všetkými aplikáciami vo Windows 10.

Nový Prieskumník vo Windows 10

Nový dizajn Prieskumníka vo Windows 10 s očakáva už dlhšiu dobu. V podstate jeho aktuálny vzhľad s drobnými úpravami lemuje operačný systém Windows už niekoľko rokov. Očakáva sa, že nadchádzajúce veľká aktualizácia by mohla priniesť viacero zmien, vrátane hlbšej integrácie dizajnového jazyka Fluent Design. Jednou zo zmien, ktorá by mohla nastať je aj nový dizajn Prieskumníka. Predstava Michael West, na ktorú upozornil portál mspoweruser.com je, že by mohol vyzerať takto:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10 Novy Prieskumnik dizajn Michal West
Zdroj: Michal West

Michael West v rámci návrhu konceptu píše, že plne vychádzal z pravidiel dizajnového jazyka, ktoré publikovala spoločnosť Microsoft. Preto, môžeme tento návrh pokladať minimálne za odrazový mostík našich predstáv ako by nový Prieskumník mohol v budúcnosti vyzerať.

„Myšlienka pre prepracované kontextové menu pre Prieskumník systému Windows, je konzistentnejší a v súlade s pokynmi príručky Fluent Design.“, píše West.

Via Mspoweruser.com, Michael West

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre