SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 13 5G, Note 13 Pro 5G, Note 13 Pro+ 5G: Vieme, kedy ich Xiaomi predstaví

Xiaomi prezradilo dátum, kedy predstaví nadchádzajúcu radu telefónov Redmi Note 13.

Produktové rady smartfónov Redmi Note patria medzi tie populárnejšie. Xiaomi už viackrát ukázalo, že dokáže priniesť funkcie z drahších smartfónov aj do dostupnejších zariadení. A Redmi Note nie je výnimkou. Spomenúť môžeme zariadenie Redmi Note 12 Pro 5G, ktoré napríklad podporuje natáčanie videí v 4K kvalite. Prípadne môžeme pripomenúť veľkú 5 000 mAh batériu či rýchle nabíjanie pri výkone až do 67W.

Každý kto držal jeden zo smartfónov z tejto produktovej rady vo svojich rukách, tak vie, že ide o nesmierne kvalitné zariadenia. A to aj dôvod, prečo mnoho záujemcov o nový smartfón rok čo rok čaká na predstavenie nových telefónov Note od Xiaomi a až potom sa rozhoduje, po akom smartfóne siahne.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 13 5G, Note 13 Pro 5G, Note 13 Pro+ 5G sú na ceste

Portál gizmochina.com najnovšie upozorňuje na príchod produktovej rady Redmi Note 13, konkrétne na rovnomenné zariadenie, Note 13 Pro 5G a Note 13 Pro+ 5G.

Prvé fámy spojené o skorom predstavení smartfónov sa objavili v druhej polovici minulého mesiaca, kedy sa zariadenia Redmi Note 13 Pro a Pro+ objavili v certifikácii TENAA (Telecommunication Equipment Certification Administration). V tom čase vyplávalo na povrch, že zariadenie ponúknu nielen 5G konektivitu, ale aj OLED či 6 GB až 18 GB operačnej RAM pamäte.

Zdá sa ale, že čoskoro by sme sa mohli dozvedieť kompletné špecifikácie pripravovaných telefónov. Dôvodom je, že Xiaomi zdieľalo prostredníctvom sociálnych sietí plagát, na ktorom odhalilo nielenže dizajn telefónov, kamerovú konfiguráciu, ale aj dátum ich predstavenia, ktoré sa odohrá 21. septembra. Samozrejme, hovoríme o predstavení pre čínsky trh. Inými slovami, na debut na globálnom trhu, si budeme musieť ešte nejaký ten piatok počkať.

predstavenie redmi note 13 plagat xiaomi odhaleny datum
Zdroj: Xiaomi

Pri pohľade na vyššie uvedený plagát, možno vidieť dva modely. Ide o Redmi Note 13 Pro+ 5G vľavo a Redmi Note 13 Pro 5G vpravo. Edícia Pro+ má obrazovku so zakrivenými okrajmi, zatiaľ čo model Pro bude mať plochý displej.

Note 13 Pro+ má koženú zadnú stranu s vyčnievajúcimi prstencami fotoaparátu, zatiaľ čo Note 13 Pro sa zdá byť vybavený sklenenou zadnou stranou s vyvýšeným ostrovčekom fotoaparátu. Oba modely sú vybavené 200-megapixelovým hlavným fotoaparátom. Zdá sa, že spomedzi týchto dvoch zariadení dostane optickú stabilizáciu obrazu iba Pro+.

Zároveň nám dovoľte pripomenúť, že Xiaomi v prípade modelu Note 13 Pro+ nedávno potvrdilo, že bude vybavený čipsetom Dimensity 7200-Ultra. Očakáva sa tiež, že bude disponovať 5 120 mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania pri výkone do 120 W.

Hovorí sa, že Note 13 Pro môže obsahovať čipset Snapdragon 7 Gen 1 a 5 000 mAh batériu s 67 W rýchlym nabíjaním. Okrem týchto zariadení spoločnosť predstaví aj Redmi Note 13 5G. Žiadne podrobnosti o non-Pro modeli však zatiaľ nepoznáme.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close