SpravodajstvoXiaomi

Redmi K50 séria je na svete: Toto sú najvýkonnejšie modely od Redmi, aké na trhu máme!

Modelový rad Redmi K50 ponúka tri modely s vysokým výkonom a špičkovou výbavou za cenu, o akej môže konkurencia len snívať.

Na predstavenie modelov z radu Redmi K50 sme čakali už dlhšiu dobu. Úniky o nových modeloch ku nám prichádzajú z každého rohu už niekoľko týždňov a čínska spoločnosť nám už dokonca predstavila herný model zo série. Redmi K50 Gaming Edition nakoniec prišiel sám a ďalších bežných modelov sme sa nedočkali. Teraz však nadišiel čas pozrieť sa na to najlepšie, čo má Redmi vo svojom portfóliu. Modely z novej vlajkovej série sú už na svete a aj keď ide o čínske smartfóny, všetci dobre vieme že budú inšpiráciou pre populárne globálne modely z radu Poco F. Dosť však už rečí, takto vyzerajú nové vlajkové lode z dielne spoločnosti Redmi!

Redmi K50 Pro ponúka špičkový výkon aj hviezdnu výbavu

Pro verzia smartfónu so sebou prináša výkonný MediaTek Dimensity 9000 vyrobený 4nm výrobným procesom od spoločnosti TSMC. Jeho prednosťou je 2K AMOLED displej od spoločnosti Samsung s rozlíśením až 3200x1440p. Jemnosť displeja je na úrovni 525ppi, čo je veľmi pozoruhodné na model s takou nízkou cenou. Rámiky displeja majú len 2.64mm a displej je chránený ochranou Corning Gorilla Glass Victus. Nezabudnime však ani na podporu Dolby Vision.

Redmi ďalej riešilo otázku, ako smartfónu s označením Redmi K50 Pro priniesť výkonné nabíjanie aj vysokú kapacitu batérie. Túto otázku spoločnosť vyriešila priam až excelentne, nakoľko Pro verzia smartfónu prichádza s podporou 120W nabíjania, ktoré už za 19 minút nabije plnú kapacitu batérie na úrovni 5000mAh. V modeli ďalej nájdeme čip Surge P1, ktorý nájdeme napríklad u vlajkových lodí od Xiaomi. Toto všetko sa navyše spoločnosti podarilo pri hrúbke smartfónu len 8.4mm.

Redmi K50 Pro
Zdroj: Redmi

Prejdime však ku kamere, kde nám model zdobí hlavný 108mpx snímač kamery, ktorý dopĺňajú ďalšie dva snímače. Smartfón ďalej podporuje optickú stabilizáciu obrazu známu ako OIS. Táto výbava je naozaj skvelá a nikto by neočakával, že získa naozaj takú nízku cenu, akú nám Redmi odprezentovalo. Redmi K50 Pro si totiž budeme môcť kúpiť v prepočte už za približne 430€ za konfiguráciu 8/128GB.

Redmi K50 vsádza na MediaTek

Druhý smartfón, ktorý nám Redmi predstavilo, bol základný Redmi K50. Základná verzia smartfónu mala podľa únikov prísť s čipsetom Snapdragon 870. Tieto úniky sa však nepotvrdili a Xiaomi nám prináša smartfón, ktorý má označenie Redmi K50 a prichádza s čipsetom MediaTek Dimensity 8100. Tento model prichádza s rovnakým displejom, aký nájdeme v Pro verzii, rovnako ide teda o 2K AMOLED displej s rovnakými vlastnosťami.

Redmi K50
Zdroj: Redmi

Vylepšenia sa však dočká batéria, ktorá má v tomto prípade až 5500mAh! O napájanie sa postará o niečo menej výkonné nabíjanie, ktoré je stále veľmi postačujúce až prémiové. 67W nabíjanie totiž v takýchto lacných modeloch nájdeme len veľmi vzácne. Model bude dostupný v predaji už za približne 340€, ide však o čínsku cenu a v prípade kúpy modelu z Číny sa cena určite navýši.

Trojicu dopĺňa Redmi K40S

Tretí model, ktorý nám dnes spoločnosť predstavila, je Redmi K40S. Ide o upravenú verziu z minulého roku, ktorý sa dočkal viacerých vylepšení. Smartfón u nás známy ako Poco F3 získal vylepšenie v oblasti nabíjania, kedy namiesto 33W nabíjania pre 4500mAh batériu získame až 67W nabíjanie. Smartfón však rovnako prichádza s čipsetom Snapdragon 870, ktorý sme očakávali že využije základný Redmi K50. Rovnako nemáme očakávať vylepšenie v oblasti kamery, ktorá získa 48mpx snímač a optickú stabilizáciu obrazu. Počas predstvovania však Redmi neoznámilo ďalšie vlastnosti tohto modelu. Cena smartfónu bude štartovať v prepočte na úrovni 250€.

Redmi K40S
Zdroj: Redmi

Oslovil vás niektorý z týchto modelov? A tešíte sa na ich globálne predstavenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close