Redmi K40 by mal debutovať po boku série Xiaomi Mi 11. Model Redmi K40 Pro bude predstavený o čosi neskôr

Novinky od spoločnosti Redmi budú zrejme predstavené v podobných dátumoch, ako ich minuloroční predchodcovia

redmi k40 pro leak
Zdroj: Gizmochina

Pre žiadneho fanúšika spoločnosti Xiaomi určite nie je novinkou, že známy čínsky výrobca sa už pomaly ale isto chystá na predstavenie novej vlajkovej série Xiaomi Mi 11, ktorá bude debutovať s nedávno predstaveným vlajkovým procesorom Snapdragon 888. Podľa doterajších informácií to vyzeralo tak, že séria bude debutovať o čosi skôr, ako nové modely od dcérskej značky Redmi. Najnovšie informácie, o ktorých informoval portál Gizmochina.com, však naznačujú spoločný štart noviniek z modelového radu Mi 11 a novinky Redmi K40.

Identická štruktúra predstavenia ako v prípade predchodcov

I keď sa len pred niekoľkými dňami spomínalo skoršie predstavenie ako v prípade predchodcov zo série Redmi K30, predstavenie sa zrejme nakoniec bude konať v podobných dátumoch, ako v minulom roku. Nový Redmi K40 by mal totižto uzrieť svetlo sveta po boku vlajkovej série Mi 11 od Xiaomi, čiže koncom decembra. Ľudovejší model K40 by sa však nemal ocitnúť na predajných pultoch ihneď po predstavení. Jedným z dôvodov má byť práve čipset použitý v novom modeli K40 – zatiaľ nepredstavený procesor Snapdragon 7XX. Ten by mal oneskoriť spustenie predaja, ktoré by sa malo začať až v roku 2021.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na vlajkový model Redmi K40 Pro si však fanúšikovia značky nakoniec počkajú o čosi dlhšie, ako sa očakávalo. Podľa najnovších informácií by mal byť vlajkonosič s procesorom Snapdragon 888 predstavený až v prvom kvartáli budúceho roku. Na predajné pulty by sa však mal dostať taktiež behom prvého kvartála, čo sú dobré správy pre prípadných fanúšikov.

redmi k40 pro leak
Zdroj: Gizmochina

Model Redmi K40 Pro by mal prísť s klasickým kruhovým výrezom pre predný fotoaparát. Čínsky výrobca údajne v tomto prípade plánuje upustiť od výsuvného selfie fotoaparátu. Dôvodom môže byť aj použitie špičkového OLED displeja so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorý zrejme dodáva jedna zo spoločností využívajúca práve kruhový výrez pre selfie fotoaparát vo svojich smartfónoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre