RECENZIA: Vyskúšali sme chytré hodinky UMIDIGI UWatch2. Dokážu zaujať hodinky s cenou pod 30€?

UMIDIGI Uwatch2: Pozrite si našu recenziu, v ktorej sme vyskúšali chytré hodinky s cenovkou pod 30€. Dokážu aj takto lacné hodinky zaujať?

Recenzia Umidigi UWatch2 (2)
Zdroj: Vosveteit.sk

Krátko po  Vianociach nám došli do redakcie hodinky od spoločnosti Umidigi, konkrétne model UWatch2. Jedná sa o hodinky, ktoré stoja približne 30€. Dokážu však uspokojiť používatelia, ktorý aktívne používal doteraz oveľa drahšie chytré hodinky (v našom prípade sú to Xiaomi Amatfit Stratos)?  Tak na túto otázku sa dozviete nižšie odpoveď.

Umidigi UWatch 2

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie hodiniek

Tak ako býva u nás zvykom, tak začneme balením. Prišla nám relatívne mala škatuľka, ktorá v sebe schovávala niekoľko návodov, náhradný gumený remienok, ktorý nás nesmierne potešil,  samotné hodinky, na ktorých bol aplikovaný kovový remienok, ktorý sme si  hneď dole, a to z dôvodu, že keď sme boli vonku tak dosť „chladil“. Zaujímavosťou na tomto remienku však je jeho zapínanie, ktoré funguje pomocou magnetov. Prekvapilo nás, že tento magnet skutočne fungoval a ani pri rýchlejších pohyboch nám hodinky nespadli z ruky. Okrem toho, remienky majú šírku 22 mm, vďaka tomu ich môžete vymeniť za iný bežný remienok v prípade, ak by Vám ani jeden nevyhovoval. Aby sme nezabudli, v balení bol samozrejme aj nabíjací kábel.

Umidigi Uwatch2 recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Konštrukcia a vyhotovenie

Od hodiniek, ktorých cenovka je približne 30€ sme veľa toho nečakali. O to viac sme boli prekvapení. Hodinky sú celokovové a 1,33″ displej je typu IPS. Výrobca zároveň hovorí, že sú čiastočne vodotesne. Hoci sme s nimi neboli plávať, tak bežný stret s vodou v podobe sprchy či dažďa zvládli bezproblémovo, a to aj napriek tomu, že výrobca udáva len certifikáciu IP67. Treba však podotknúť, že sú o niečo ťažšie, ako bežné hodinky. V porovnaní s Mi Band 4 náramkom, ktorý sme v podstate na ruke necítili, tak tieto hodinky pocítite. Nie je to však žiadna katastrofa, ale hold, to je cena za kov. Hodinky vážia približne 75 gramov.

Recenzia Umidigi Uwatch2
Zdroj: Vosveteit.sk

Displej je hlavným lákadlom

Kde tieto hodinky vyčnievajú nad konkurenciou je displej. A to nehovoríme len o hodinkách s cenovkou okolo 30€, ale aj o drahších. Ide totiž o IPS displej s tvrdeným 2,5D sklom a s  relatívne vysokým rozlíšením v podobe 240 x 240 bodov. Displej je skvelo čitateľný a to aj na priamom slnku a zároveň ponúka aj viacero možností prispôsobenia. V rámci aplikácie, ktorej sa budeme venovať neskôr, výrobca ponúka možnosť zmeny ciferníku. Používateľ má na výber z viac ako 30 ciferníkov, z ktorých si vyberie každý. Aby sme nezabudli, tak vo vrchnej časti displeja je ešte notifikačná dióda.

recenzia umidigi uwatch2 displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, na displeji výrobca nalepil aj fóliu pričom pochvaľujeme, že nedal na ňu nejaké „štandardné“ popisky, ako to býva zvykom. S fóliou tak môžete aj naďalej existovať a nemusíte si dokupovať žiadne ochranné sklíčko a podobne. Aby sme nezabudli, tak displej hodiniek zároveň reaguje na pohyb. V prípade ich natočenia smerom ku tvári sa automaticky rozsvieti.

 Senzory a monitorovanie aktivity

Doteraz sme hodinky viac menej len chválili. V tejto časti im však vytkneme niekoľko drobností, na ktoré sme zvyknutí z konkurenčných zariadení. Hodinky prišli na trh bohužiaľ so štandardom Bluetooth 4.0, v súčasnosti sa do popredia dostáva Bluetooth 5.0. Používateľ hoci nepocíti výrazné rozdiely čo sa týka komunikácie medzi zariadeniami, tak na výdrži batérie to už čiastočne uvidí. Senzory hodiniek v podstate merajú všetko ako majú. Pri porovnaní monitorovania aktivity s náramkami Mi Band 4, či Honor Band 5 sme nepocítili žiadne výrazne rozdiely. Čo nás však sklamalo je relatívne malá podpora športov. Tých je len 7 – chôdza, beh, bicyklovanie, skákanie so švihadlom, bedminton, basketbal a futbal. V porovnaní s konkurenciou tak hovoríme približne o podpore polovici športov. To je naša najväčšia výčitka, ktorá aj čiastočne hovorí o tom, pre koho sú hodinky určené. Útechou však môže aspoň byť, že hodinky podporujú aktívny  monitoring tepu bez Vášho zásahu. Samozrejmosťou sú aj funkcie ako analýza spánku, možnosť zrušenia prichádzajúceho hovoru,   pripomienky, informácie o počasí, stopky, upozornenia na dlhšiu neaktivitu a podobne.

Recenzia chytre hodinky Umidigi uwatch 2
Zdroj: Vosveteit.sk

Výdrž batérie

Výdrž batérie je veľmi individuálnou. Závisí hlavne od aktivity jednotlivca. Nám sa vo všeobecnosti podarilo dosiahnuť hodnotu okolo 8-9 dní. Na druhej strane nie sme až tak športovo založení. Hodinky sme mali neustále prepojené so smartfónom kvôli notifikáciam a denne sme si monitorovali približne jednu až dve hodiny chôdze. Výrobca hovorí, že hodinky v stand-by režime by mali vydržať dokonca 20 dní. Toto nevieme ako potvrdiť, tak ani vyvrátiť (pozn. redakcie: kapacita batérie je 180mAh).

Aplikácia

Aplikácia nás milo prekvapila. Jej rozhranie je veľmi jednoduché a prehľadné. Ponúka celkom podrobný prehľad aktivity, vrátane zozbieraných dát. Všetky dáta sú pritom podrobne roztriedené do jednotlivých sekcií, v rámci ktorých nájdete denné, týždenné alebo mesačné reporty.  Zároveň tieto reporty Vašej aktivity môžete porovnávať s ostatnými používateľmi.

Aplikácie ďalej ponúka ďalšie nastavenia, ako napríklad povolenie notifikácií, zmenu jazyka, zmenu vzhľadu ciferníka a podobne. Nechýba samozrejme ani možnosť ovládania hudby, ktorá určite poteší mnohých či nastavenia alarmov. Čerešničkou na torte je možnosť ovládania fotoaparátu.  Zostali by sme však ešte pri jazyku. Hodinky podporujú aj Slovenčinu, ale je to s „ale“, ktorým je diakritika. Na hodinkách funguje, ale v prípade znakov ako je dĺžeň a mäkčeň, tak font písma je odlišným od ostatného textu. Hoci je všetko čitateľné, tak to vyzerá smiešne. Veď posúďte sami.

Umidigi Uwatch2_recenzia_jazyk
Zdroj: Vosveteit.sk

My sme sa preto hodinky rozhodli používať v angličtine, kde s týmto nedostatkom nestretnete. Na druhej strane je možné, že výrobca tento nedostatok odstráni ďalšou softwarovou aktualizáciou.

Da Fit
Da Fit
Developer: MO YOUNG LTD
Price: Free

Ako by sme zhodnotili teda hodinky?

Vráťme sme k úvodu, kedy sme si povedali otázku „Dokážu však uspokojiť používatelia, ktorý aktívne používal doteraz oveľa drahšie chytré hodinky?“. Našou odpoveď je áno aj nie. Vysvetlíme. Ak ste športovo založený, tak na tieto hodinky zabudnite. Nieže by merané hodnoty neboli presné a porovnateľné s konkurenčnými hodinkami, ale merajú žalostne málo športov. 7 športov je jednoducho málo, o tom nemusíme ani diskutovať. Kde vyčnievajú tieto hodinky je vzhľad, vyhotovenie a dodatočné drobné funkcie typu ovládanie hudby. Vzhľadovo si dovolíme povedať, že patria úplne do inej cenovej kategórie, v akej sa predávajú. Zároveň komunikácia medzi aplikáciou a smartfónom je vysoko nadpriemernou. Počas testovania sme nezaznamenali žiadne výpadky či absenciu notifikácií. Inými slovami, ak nie ste športovec a chcete cenovo dostupné hodinky, ktoré potešia vzhľadom a dobrou komunikáciou so smartfónom , tak  Umidigi Uwatch2 sú tou správnou voľbou.

Umidigi UWatch 2

Hodinky sme si zaobstarali prostredníctvom obchodu Cafago.com, ktorý nám ich doručil približne za 10 dní od objednania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre